Advertisement

Czy w Sulejowie powstanie hala sportowa i basen?

Strefa FMRegion Piątek, 29 listopada 2019861463
Wszystko wyjaśni się w grudniu, gdy rozstrzygnięte zostaną przetargi na wykonanie tych inwestycji. Wtedy dowiemy się, jakie środki są na to potrzebne. Jeśli okaże się, że oferty przekroczą 15 milionów złotych, czyli więcej niż unijne dofinansowanie i kwota zarezerwowana na ten cel w budżecie gminy, inwestycje staną pod znakiem zapytania.
fot. archiwum epiotrkow.plfot. archiwum epiotrkow.pl

Przypomnijmy, że gmina na budowę hali sportowej i basenu otrzymała 8 milionów zł dofinansowania z Unii Europejskiej. -  Jeżeli Rada Miejska nie będzie za tą inwestycją, to ja się zgadzam, że... będę nieudacznikiem. Ale radni, którzy podniosą rękę przeciwko budowie hali i basenu, też będą nieudacznikami, bo oddamy do Brukseli 8 mln zł dofinansowania  - powiedział burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski - Powiem szczerze, że będzie mi wstyd spojrzeć w oczy marszałkowi województwa, który teraz nas wspiera - dodaje. 

 

 


Zainteresował temat?

5

5


Advertisement
Advertisement

Komentarze (63)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)03.12.2019 20:59

Ludzie nie mają mieszkań .tułają się po komorntm.placa grubą kasę.a burmistrz nic .

00


Do radnych ~Do radnych (Gość)02.12.2019 16:33

Nie dajie się szantażować politycznie! Włączcie myślenie! Pracujcie dla naszej bogatrzej przyszłości a nie tej z długami NA POKOLENIA W SULEJOWIE!! Zatrzymajcie to co głupie i nadmuchane! DACIE RADE!!!

80


gość ~gość (Gość)30.11.2019 00:03

wojtunio chce sobie kolejny pomnik postawić za życia ???? jeden już jest plac defilad który przekroczył budżet o 100 % ???? , następnie kładka kolejny nonsens . Potrzebne są ulice, które są krwiobiegiem gminy i miasta . mówi o bezpieczeństwie pieszych to niech jedzie w stronę podklasztorza, gdzie ludzie pchają rowerki pod górkę ponieważ nie ma chodnika nie wspomnę już o ścieżce rowerowej ( marzenie ściętej głowy), na dodatek komunalka rozgrzebała chodnik i zostawiła błoto ??. Co do kładki to przydała by się, aby połączyć podklasztorze przez kępki to by była atrakcja turystyczna i wygoda dla mieszkańców. Niestety wśród radnych i burmistrza brak logicznego myślenia, aby zaspokoić strategiczne potrzebny mieszkańców, ale jest trend, aby ładnie wyglądało i przy czym sobie zrobić zdjęcie i się lansować ???? myślenie tych ludzi sprowadza się do starego polskiego przysłowia. Na Wierzchu znój a pod spodem gnój ????

112


a kiedy lądowisko dla samolotów aby ludzi dowozili na basen ~a kiedy lądowisko dla samolotów aby ludzi dowozili na basen (Gość)03.12.2019 09:20

basen z halą - kolejna głupota kto go utrzyma - radni z burmistrzem ?, plac defilad jak w Warszawie a z chodników trawa wyrasta i nie ma kto kosić. Nowe ujścia wody, kanalizacja, podłączenie gazu , teraz głośno o wymianie pieców - kolejne rozgłosy bez pokrycia. Jak ktoś obcy posłucha to Sulejów raj na ziemi. Tylko mieszkańcy a w szczególności młodzież ucieka z tej miejscowości. Ludzie pora się obudzić i pomyśleć aby nie głosować dalej na tych samych radnych czy burmistrza.

50


szok co robią ~szok co robią (Gość)01.12.2019 09:45

Ręce precz od szkoły na Podklasztorzu wybudowanej częściowo w czynie społecznym i ze składek mieszkańców za sprawą społecznego komitetu budowy tej szkoły i dotacji z ministerstwa. Namioty na miasteczko są, a i koksowniki pod urzędem mogą stanąć do ogrzania protestujących. Koszty funkcjonowania tej gminy też należy sprawdzić. Ile np. kosztują mieszkańców zatrudnianie pomocy administracyjnych, ile np. mieszkańcy płacą na utrzymanie jednego dziecka w żłobku, ile kosztuje mega hala w Witowie w przeliczeniu na jedno dziecka tamtejszej szkoły, i jak np. wydawane są pieniądze w poszczególnych placówkach oświatowych i na co itd. ? Czas skończyć z tą bylejakością i zacząć żądać od radnych informacji o wydatkach na co i za ile. Ciągle słyszymy nie ma pieniędzy i to na podstawowe rzeczy, a stawia się plac defilad, ogromną salę w Witowie, a teraz basen dla starzejącego się społeczeństwa bo młodzież ucieka. Dwie szkoły nie mają sal gimnastycznych, gdzie dziś koszt jednej małej można już za 1,5 mln postawić w tym dotacje zewnętrzne, a wymyśla się cuda za 15 mln w biednej gminie. Pytam kiedy wymiana rur azbestowych, z których my i nasze dzieci pijemy wodę ? Chcemy w końcu prawdy, a nie pijaru. Nie tak miało być jak zmienialiśmy poprzedniego burmistrza.

122


a Skalnik? ~a Skalnik? (Gość)29.11.2019 18:17

Basen i hala sportowa (DLA DZIECI ZE SZKOŁY - nie mieszkańców) powstanie na obecnym parkingu przyszkolnym a dawnym boisku betonowym. Pytanie gdzie będzie parking dla tych wszystkich co tam przyjeżdżają, skoro wjazd na teren jest wąski i z jednej strony? Może parking będzie na boisku Skalnika? Przy szkole są dwie sale gimnastyczne duża i mała zatem będą TRZY! Problem to to, że dwie szkoły w Gminie nie mają żadnej sali gimnastycznej, a tam gdzie są dwie buduje się trzecią - to się nazywa wyrównywanie szans i poziomu nauczania, BRAWO BURMISTRZ!

122


gość ~gość (Gość)01.12.2019 08:49

paradoks zostały po rosi brak wszystkiego ale basen jest realizowany

22


amekarski47@wp.pl ~amekarski47@wp.pl (Gość)01.12.2019 00:09

No to macie takich samorządowców, jakich sobie wybraliście he he he

51


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga29.11.2019 19:08

W Sulejowie rozpasane i kosztowne inwestycje , a po wisach nie ma wody , kanalizacji, chodniki i drogi dziurawe.
Czym sobie ta gmina zasłużyła na takich "gospodarzy" ?

93


gość ~gość (Gość)30.11.2019 19:44

ja żądam odłączenia od gminy sulejów

41


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat