Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wernisaż wystawy Sebastiana Wywiórskiego "Rzeka". Zaplanowano go na piątek (17 lipca). Start o 19:00.
Zgubienie portfela może przysporzyć wielu problemów, związanych na przykład z utratą dokumentów. W tym przypadku 34-letni mieszkaniec powiatu piotrkowskiego może nawet trafić na 3 lata za kratki. Dlaczego? Bo w portfelu znajdowały się 3 porcje marihuany.
Tomaszowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności śmierci 22-latka, którego ciało wyłowiono z rzeki Pilicy. Do zdarzenia doszło w niedzielne popołudnie.
Telewizja Polska S.A. i Superliga Sp. z o.o. rozszerzają zakres dotychczasowej współpracy. Na mocy nowej umowy kibice zobaczą hit każdej z 28 serii. Kobiece zmagania będą transmitowane w TVP Sport, na stronie TVPSPORT.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport. Pierwsze mecze już we wrześniu.
W województwie łódzkim odnotowano 29 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 3 z nich zarejestrowano w Piotrkowie, a 10 kolejnych w powiecie tomaszowskim.
Po przerwie w działalności spowodowanej pandemią Muzeum Marcepanów ponownie otwarte dla odwiedzających. Piotrkowskie Bractwo Akademickie wykorzystało czas epidemii na przeprowadzkę i zamieniło dotychczasową skromną siedzibę przy ul. Grodzkiej na pomieszczenia po dawnej filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sieradzkiej 2. Muzeum w okresie letnim będzie czynne przez 3 dni w tygodniu i zaprasza wszystkich chętnych na warsztaty marcepanowe.
W województwie łódzkim są 34 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. 4 z nich odnotowano w Piotrkowie, a kolejne 4 w powiecie piotrkowskim. 39 osób wyzdrowiało.
W sobotni poranek pierwsza 100-osobowa grupa pielgrzymów wyruszyła w kierunku Częstochowy, wcześniej pątnicy wzięli udział w uroczystej Mszy Św. w kościele farnym odprawionej przez abp. Grzegorza Rysia. W nietypowej 151. pieszej pielgrzymce piotrkowskiej na Jasną Górę z powodu panującej epidemii i zaleceń sanitarnych weźmie łącznie udział 400 osób.
W niedzielę o 16:00 na Cmentarzu Parafialnym w Wolborzu odbędą się Powiatowe Obchody Dnia Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej. Na uroczystość zapraszają Starosta Piotrkowski Piotr Wojtysiak i Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros.
Rozpoczęła się 10. jubileuszowa edycja festiwalu Old Town Jazz. Inaugurujący koncert odbył się w piątkowy wieczór (10 lipca), a na festiwalowej scenie wystąpił New Brand Quartet. Tegoroczna edycja w związku z epidemią jest jednak zupełnie inna, niż poprzednie.