Wykonawca remontu elewacji byłej piotrkowskiej synagogi poprawi ubytki powstałe w budynku.
W środę 25 maja w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Jerozolimskiej 29 (czytelnia dla dorosłych) zorganizowany zostanie wykład Sebastiana Wojtasia (nauczyciela historii w ZSP nr 1) „Gloria Victis – sylwetka rotmistrza Witolda Pileckiego”. Po wykładzie przewidziana jest projekcja filmu Tadeusza Pawlickiego „Skazany na nieistnienie”.
Do rozdysponowania jest 20 mln, tymczasem na dofinansowanie czeka 7 projektów, w tym Piotrków z wnioskiem o pieniądze na budowę nowej biblioteki miejskiej.
W ramach projektu „Trakt Wielu Kultur” aktualnie prowadzone są prace modernizacyjne ulicy Słowackiego na odcinku od Sienkiewicza do placu Kościuszki. Niektórzy mieszkańcy obawiają się, że tym odcinkiem ulicy niestety już nigdy nie przejadą, a zamiast jezdni powstanie tam deptak.
Dzisiaj w piotrkowskiej Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty drukarskie.
65% piotrkowian zostało już spisanych przez rachmistrzów.
Mieszkanie przy ulicy Mieszka I w Piotrkowie. Tutaj mieszka Rafał Szulecki wraz z konkubiną i kilkuletnim synkiem. Niestety od dłuższego czasu jego życie przysłania obawa, że zostanie wyrzucony ze swojego domu.
Rada Regionu Łódzkiego PO zdecydowała, że pełnomocnik rządu wystartuje do Senatu.
Jako jeden z niewielu sportowców na świecie ma na koncie udział w 5 igrzyskach olimpijskich. Zdobył na nich dwa brązowe medale, ma też na koncie 3 medale mistrzostw świata i 10 złotych krążków zdobytych na mistrzostwach Polski. Swoją bogatą karierę zapaśniczą zaczynał w Piotrkowie pod okiem Eugeniusza Kieruszyna. Dziś Czesław Kwieciński mieszka w Gliwicach, gdzie odwiedziliśmy go z mikrofonem, aparatem i kamerą.
Tylko niepoprawni optymiści mogli liczyć na to, że w ostatnim spotkaniu sezonu pogodzony ze spadkiem z Superligi Piotrkowianin powalczy o ligowe punkty w Legnicy. Miejscowa Miedź walczyła o uniknięcie baraży i już do przerwy wygrywała wysoko 23:12.