Powstanie nowych i atrakcyjnych plaż w Sulejowie ma być możliwe dzięki pogłębieniu Pilicy. Prace są prowadzone przede wszystkim w celu zmniejszenia zagrożenia powodziowego, ale dodatkowo dzięki nim Podklasztorze i Kempki mogą wzbogacić się o miejsca do wypoczynku nad wodą. Sulejowscy urzędnicy przedstawili wizualizację plaży przy ul. Taraszyńskiej i pytają mieszkańców, czy powinna powstać?
Wschodnia część miasta jeszcze w tym roku wzbogaci się o duży i atrakcyjny plac zabaw. Inwestycja zostanie wykonana na placu Litewskim.
Niedawno informowaliśmy o tym, że piotrkowskie Muzeum powraca do normalnej pracy i jest znowu dostępne dla zwiedzających. To nie jedyna dobra wiadomość dla pracowników placówki i osób odwiedzających Zamek Królewski. Miasto zainwestuje w systemy mające podnieść bezpieczeństwo historycznej rezydencji polskich królów.
Znane są już wyniki naboru Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2021. Gmina Wola Krzysztoporska, która złożyła wniosek na remont zniszczonej drogi powiatowej, otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 8 mln zł.
W tym roku zostanie wyremontowany fragment murów obronnych znajdujący się przy pl. Niepodległości. W ramach inwestycji konserwacji poddane zostaną same mury, skwer znajdujący się nad nimi oraz schody prowadzące do ul. Łaziennej-Mokrej. Szacowany koszt prac to 330 tys. złotych.
Kładka pieszo - rowerowa, która powstaje w Sulejowie połączyła już dwa brzegi Pilicy. Radość z tego faktu podkreślał na antenie radia Strefa FM burmistrz Wojciech Ostrowski.
Trwa projektowanie nowego budynku przedszkola w Sulejowie. W tej sprawie miejscy urzędnicy poprosili o opinię mieszkańców. W sulejowskim magistracie, przedstawiciele gminy przekazali następnie wykonawcy sugestie i uwagi, które zostaną uwzględnione w koncepcji branżowej obiektu. Propozycje sulejowian, takie jak większa powierzchnia na zieleń, również zostały przekazane projektantowi. Nowe przedszkole pasywne, które powstanie przy ulicy Opoczyńskiej będzie przede wszystkim bezpieczne, funkcjonalne oraz energooszczędne.
Blisko 7 mln złotych trafi do Piotrkowa i powiatu z Funduszu Rozwoju Dróg, które zostaną przeznaczone na ważne inwestycje w infrastrukturę drogową. Większość z tej kwoty i rekordowe dofinansowanie trafi do samorządu powiatu piotrkowskiego, który we współpracy z gminą Czarnocin zrealizuje za te pieniądze przebudowę fragmentu drogi do Tuszyna.
Przebudowa placu Niepodległości została nominowana do finału Ogólnopolskiego Konkursu Otwartego „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.”. Na inwestycję można głosować do 10 maja.
Rozpoczęły się prace przy rewaloryzacji parku Belzackiego. Teren inwestycji został już ogrodzony i na całym jej obszarze obowiązuje zakaz wstępu. Na terenie miejskiego zieleńca powstanie m. in. plenerowa scena oraz klub młodzieżowy. Przewidziano także spore nasadzenia roślinności. Część prac zakończy się jeszcze jesienią tego roku, ale całość inwestycji będzie gotowa dopiero w lipcu 2022 roku.