150 tysięcy złotych kary za niesprzątanie miasta – tyle w sumie (według urzędników za niedopełnienie warunków umowy) musiała zapłacić miastu firma Roka. Śniegu i śmieci w mieście nie brakuje, tymczasem następca Roki – ZiOM – otrzymał dotąd tylko 5 tysięcy złotych kary. By zmotywować firmę, urzędnicy mogą na nią nakładać finansowe kary. Okazuje się, że z takiej formy korzystano wyjątkowo często tylko wtedy, kiedy miasto sprzątała Roka. Czy to wynik niekompetencji firmy, czy urzędniczej złośliwości?
- Piotrkowskie władze miasta odstraszają potencjalnych inwestorów. W innych miastach rządzący robią o wiele więcej, aby przyciągnąć różne firmy. W Piotrkowie takiej wizji brakuje - twierdzi Adam Banaszczyk, prezes firmy Emerson Polska, jednego z największych piotrkowskich pracodawców.
Od 1 lipca 2013 roku za odbiór śmieci odpowiedzialny będzie samorząd. - Do tego czasu mieszkańcy, aby za odbiór odpadów nie płacili podwójnie, powinni rozwiązać umowę z firmą obecnie odbierającą śmieci – informuje Urząd Miasta w Piotrkowie.
W Rozprzy rusza długo oczekiwana inwestycja - rewitalizacja Rynku Piastowskiego.
- To kosztowne przedsięwzięcie szacowane na około 8 milionów złotych. Dlatego też realizacja inwestycji rozłożona została na etapy - przyznaje wójt gminy Rozprza, Janusz Jędrzejczyk.
Dwie pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, decyzją prezydenta Piotrkowa, postanowiło zaciągnąć nasze miasto.
W piątek odbył się przetarg na dzierżawę 7 miejsc do handlu przy ul. Belzackiej w Piotrkowie. Wyłoniono pięciu dzierżawców. Dwa miejsca są jeszcze do wzięcia.
Władze Piotrkowa sprzedają nieruchomości. Potencjalni inwestorzy będą mogli nabyć działki zarówno w rejonie Starego Miasta, jak i przy Al. 3 Maja.
O inwestycjach miejskich już realizowanych i planowanych mówił dziś prezydent miasta Krzysztof Chojniak podczas konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie Ośrodka Działań Artystycznych przy Sieradzkiej 8.
Zadłużenie Piotrkowa dramatycznie rośnie. W ciągu 10 lat z 22 mln zrobiło się prawie 200 mln długu. Ale że zadłużenie bez końca rosnąć nie może, dlatego niebawem nakłady na inwestycje samorządu spadną do kilku milionów złotych. Władze miasta jednak z uporem maniaka powtarzają, że wskaźniki ustawowe nie są przekroczone.
Znaki drogowe przedstawiające obiekty historyczne, zachęcające do odwiedzenia Piotrkowa Trybunalskiego witają gości wjeżdżających do naszego miasta. - Znaki E-22b informujące o obiekcie na samochodowym szlaku turystycznym już są ustawiane. Pierwszy stanął na wjeździe do miasta od strony ul. Krakowskie Przedmieście – informuje magistrat. Miasto planuje zamontować kolejne znaki.