Artykuły do tagu: wieża

Tomasz Matuszak laureatem 49. Złotej Wieży Trybunalskiej
Dr Tomasz Matuszak, dyrektor Archiwum Państwowego w Piotrkowie laureatem 49. Złotej Wieży Trybunalskiej. Taką decyzję podjęła kapituła plebiscytu podczas czwartkowego spotkania w piotrkowskim muzeum.
„Na Sylwestra wystrzelimy wieżę ciśnień na Sulejów”
Pod taką nazwą utworzone zostało wydarzenie na Facebooku. Więc czy wieża ciśnień zniknie z panoramy Piotrkowa?
O wieży trybunalskiej w Piotrkowie
Wieża trybunalska większości dzisiejszych mieszkańców Piotrkowa kojarzy się przede wszystkim z wyróżnieniem przyznawanym przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego. Tymczasem ta nazwa nie jest dziełem przypadku, a sama wieża przez setki lat górowała nad naszym miastem.
Wiemy kto otrzymał Złotą Wieżę Trybunalską
Kolejna Złota Wieża Trybunalska została przyznana. W tym roku trafiła do Małgorzaty Kowalczyk - cenionej animatorki kultury, reżyserki i scenografki widowisk teatralnych. Uroczystość wręczenia statuetki odbyła się w piotrkowskim zamku.
Wiemy, kto zdobył Złotą Wieżę Trybunalską
Małgorzata Kowalczyk została laureatką Złotej Wieży Trybunalskiej. O przyznaniu tego wyróżnienia zdecydowała Kapituła, podczas posiedzenia, które odbyło się we wtorkowe popołudnie w Zamku Królewskim.
Zgłoszenia do 48. Złotej Wieży Trybunalskiej
Trwa nabór kandydatów do 48. plebiscytu Złotej Wieży Trybunalskiej. Nagroda przyznawana przez Zarząd Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego honoruje dorobek mieszkańca Piotrkowa.
Będzie pokaz fajerwerków z wieży ciśnień?
Przez wiele lat nowy rok w Piotrkowie witaliśmy pokazem fajerwerków, które wystrzeliwane były z wieży ciśnień. W ostatnim czasie władze Piotrkowa rezygnowały jednak z takiego pokazu, a jak będzie w tym roku?
Magdalena Markiewicz ze Złotą Wieżą Trybunalską
Magdalena Markiewicz została tegoroczną laureatką Złotej Wieży Trybunalskiej. Wyróżnienie przyznawane jest przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego już od czterdziestu siedmiu lat.
Odkrywamy znane i nieznane - Wieża ciśnień
Są takie miejsca w Piotrkowie, które każdy bardzo dobrze kojarzy. Nawet jeśli nie każdy widział je od środka, to ukształtowanie murów i elewacji nie budzi żadnych wątpliwości. Jednym z takich charakterystycznych miejsc jest Wieża Ciśnień.
Znamy laureata Złotej Wieży Trybunalskiej
Poznaliśmy zdobywcę tegorocznej Złotej Wieży Trybunalskiej. O przyznaniu prestiżowego wyróżnienia zdecydowała kapituła konkursu, podczas specjalnego posiedzenia w Muzeum.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat