Nasza redakcyjna koleżanka, Agnieszka Warchulińska została laureatką kolejnej Złotej Wieży Trybunalskiej. Kapituła decyzję podjęła w czwartek. Złota Wieża Trybunalska jest przyznawana za szeroko pojęty dorobek w zakresie twórczości, upowszechniania kultury, działalności społecznej, edukacyjnej i promowania Piotrkowa. W tym roku przyznano ją po raz 45.
W tym roku po raz 45. wręczona zostanie Złota Wieża Trybunalska. To honorowe wyróżnienie odbierze ten mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, który cieszy się uznaniem lokalnej społeczności z powodu dokonań w dziedzinie edukacji, działalności kulturalnej, społecznej i promowaniu naszego miasta.
Prezentujemy archiwalne zdjęcia z budowy piotrkowskiej wieży ciśnień, symbolu miasta, stojącego w dawnym Ogrodzie Kolejowym. Seria zdjęć przedstawia obiekt w różnych etapach budowy – od przygotowywania podłoża pod fundamenty, postawienia zbiornika, po prace murarskie na najwyższych poziomach wznoszonej wieży. Na zdjęciach widoczni są zarówno mistrzowie kielni, jak i grupa inżynierów nadzorujących ich prace.
W związku z panującym w kraju stanem zagrożenia epidemicznego odwołany został konkurs „Nasza Nowa Przestrzeń” organizowany dla szkół ponadpodstawowych przez Pracownię Planowania Przestrzennego.
Niedawno przedstawiciele Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim zaproponowali piotrkowskim uczniom by podpowiedzieli im jak zagospodarować teren wokół wieży ciśnień. Zorganizowali w tym celu konkurs pn. "Nasza nowa przestrzeń" z pulą nagród w wysokości 10 tys. zl. Temat zagospodarowania tego obszaru poruszyli też we wtorek prowadzący magazyn Magiel w Strefie FM Piotrków.
„Nasza nowa przestrzeń", to konkurs, który polega na stworzeniu autorskiego planu zagospodarowania przestrzennego terenów pomiędzy wieżą ciśnień a piotrkowskim dworcem PKS. Zainicjowano go w poniedziałek w Mediatece 800-lecia. Uczestnicy konkursu, czyli piotrkowscy uczniowie, muszą odpowiedzieć na następujące pytania: Czego brakuje w centrum miasta, a czego jest za dużo? Jak powinna wyglądać przestrzeń publiczna? Jak zagospodarować wieżę ciśnień? Podczas spotkania omówiono kwestię opracowywania planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Roweckiego-Grota, Polskiej Organizacji Wojskowej i J. Słowackiego. Najlepsze koncepcje zostaną nagrodzone, na ten cel przeznaczono 10 tysięcy złotych.
„Nasza nowa przestrzeń”, to konkurs, który polega na stworzeniu autorskiego planu zagospodarowania przestrzennego terenów pomiędzy wieżą ciśnień a dworcem PKS. Jest on skierowany do młodzieży, która musi odpowiedzieć na trzy pytania. Jedno z nich dotyczy piotrkowskiej wieży ciśnień.
44. Złota Wieża Trybunalska wręczona. Statuetkę w piątkowy wieczór na Zamku Królewskim w Piotrkowie odebrała Ewa Izydorczyk-Grzelak, kierownik i dyrygent Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej.
Nie chcą wydzierżawiać, nie chcą sprzedać, chcą zagospodarować, na razie tylko nie wiadomo, w jaki sposób. Wiadomo za to, że wieża ciśnień ma być atrakcją turystyczną, a tym, jak sprawić, by odżyła zajmie się CIT.
„Kolejowej Grupy Sabotażowej Orzeł" – taką nazwę wybrano dla skweru usytuowanego u zbiegu ulic Słowackiego i Polskiej Organizacji Wojskowej w Piotrkowie Trybunalskim.