Złota Wieża Trybunalska wręczona po raz kolejny

ePiotrkow Piątek, 02 października 2020583916
W piątkowy wieczór (02.10) podczas uroczystej gali po raz kolejny wręczono statuetkę Złotej Wieży Trybunalskiej. Otrzymała ją za całokształt swojej twórczości nasza była redakcyjna koleżanka - Agnieszka Warchulińska. Wielu osobom znana bliżej także pod pseudonimem Agawa.

Ładuję galerię...

Całość rozpoczęła laudacja na cześć laureatki, którą wygłosił prezes Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego Waldemar Domarańczyk. Podkreślał w niej zasługi Agnieszki Warchulińskiej dla promocji i popularyzowania Piotrkowa.

 

- Nie był to trudny wybór - ocenił tegoroczne prace kapituły Waldemar Domarańczyk, prezes TPPT. Jak dodał - To ze względu na dokonania laureatki i jej bardzo bogaty dorobek na przestrzeni naprawdę wielu lat, a także rozpoznawalność w środowisku piotrkowskim. To właśnie te argumenty zadecydowały o ty, że kapituła, choć oczywiście dyskutowała o tej kandydaturze, była zgodna.

 

- Jestem na pewno bardzo mocno podekscytowana, bo to jest chyba taka nagroda, o jakiej marzy każdy Piotrkowianin, który coś robi i działa na rzecz piotrkowskiej społeczności - powiedziała po odebraniu statuetki Agnieszka Warchulińska. - Zawsze wydawało mi się, że na taką nagrodę za całokształt przyjdzie mi poczekać jeszcze kilkanaście lat. Bo wydawało mi się, że to co robię to jeszcze zbyt mało , by móc potrzymać Wieżę, a co dopiero ją otrzymać - dodała laureatka.

 

Agnieszka Warchulińska, nasza była redakcyjna koleżanka, jest zarówno dziennikarką, jak i pisarką. Podczas wieloletniej pracy w Piotrkowie pisała książki, wiersze, oprowadzała wycieczki i organizowane przez Centrum Informacji Turystycznej spacery. Prowadziła też liczne spotkania autorskie, bywała na planach filmowych, czego efektem stał się projekt "Piotrków Filmowy".

 

Statuetkę Złotej Wieży Trybunalskiej wręczyli wiceprezesi TPPT - Michał Rżanek i Elżbieta Gniewaszewska. W imieniu władz miasta list gratulacyjny od prezydenta wręczył jego zastępca - Adam Karzewnik w towarzystwie przewodniczącego Rady Miasta Ludomira Penciny. Na widowni był też obecny poseł Cezary Grabarczyk. Całość zakończył występ artystyczny Justyny Piesik-Kendry z piotrkowskiego MOK-u.

 

W tegorocznej edycji zgłoszono dwoje kandydatów do Złotej Wieży Trybunalskiej. To coroczna honorowa nagroda dla jednego mieszkańca Piotrkowa przyznawana od 1971 roku za szeroko pojęty dorobek w zakresie twórczości, upowszechniania kultury, działalności społecznej, edukacyjnej i promowania miasta. Agnieszka "Agawa" Warchulińska jest 45. laureatką tej nagrody.


Zainteresował temat?

3

3


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_niefan ~gość_niefan (Gość)04.10.2020 16:30

ta pani zasłynęła pisaniem o wybitnej filmowej historii Piotrkowa, który nigdy nie grał siebie, tylko zawsze inne miasta. towarzystwo wzajemnej adoracji

33


gość_yt ~gość_yt (Gość)02.10.2020 21:30

Bardzo sympatyczna kobieta chętnie bym się z nią zapoznal

24


gość_Żul ~gość_Żul (Gość)04.10.2020 08:21

Maniek był trzeźwy?

40


97-300 97-300ranga04.10.2020 11:42

Brawo Ty ! Ale czy to jest "zaszczytne wyróżnienie" ? Należy się pani dużo więcej uznania.Pozdrawiam.

32


gość_gość ~gość_gość (Gość)03.10.2020 14:48

Wieże rozdają tylko między sobą !

71


z budek ~z budek (Gość)03.10.2020 14:15

Pani Agnieszka w pełni zasłużyła na to zaszczytne wyróżnienie, bo Piotrków jest jej ukochanym miastem, któremu poświęca wiele miejsca w swojej literacko-publicystycznej i dziennikarskiej pracy. Wielu z nas dzięki jej artykułom o historii naszego grodu ma okazję wrócić pamięcią do czasów młodości, nie tylko swojej, ale również naszych dziadków czy rodziców, którą znamy z ich opowiadań. Życzę dużo zdrowia i radości w życiu prywatnym oraz dalszych sukcesów w życiu zawodowym.

52


gość_....... ~gość_....... (Gość)03.10.2020 11:36

Szkoda, że nie pracuje już w redakcji bardzo lubiłem czytać jej artykuły o Piotrkowie

11


gość_hhhhh ~gość_hhhhh (Gość)03.10.2020 10:17

Gratulacje. Super!

21


gość_ch ~gość_ch (Gość)03.10.2020 06:07

A Marian był? I po kierdziołku?

61


cynik ~cynik (Gość)03.10.2020 02:58

A jednak "wódz naczelny" nie lubi spotykać się z "ludem" skoro na takiej uroczystości musiał musiał wyręczać się podwładnymi.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat