Władze Piotrkowa sprzedają nieruchomości. Potencjalni inwestorzy będą mogli nabyć działki zarówno w rejonie Starego Miasta, jak i przy Al. 3 Maja.
O inwestycjach miejskich już realizowanych i planowanych mówił dziś prezydent miasta Krzysztof Chojniak podczas konferencji prasowej zorganizowanej w siedzibie Ośrodka Działań Artystycznych przy Sieradzkiej 8.
Zadłużenie Piotrkowa dramatycznie rośnie. W ciągu 10 lat z 22 mln zrobiło się prawie 200 mln długu. Ale że zadłużenie bez końca rosnąć nie może, dlatego niebawem nakłady na inwestycje samorządu spadną do kilku milionów złotych. Władze miasta jednak z uporem maniaka powtarzają, że wskaźniki ustawowe nie są przekroczone.
Znaki drogowe przedstawiające obiekty historyczne, zachęcające do odwiedzenia Piotrkowa Trybunalskiego witają gości wjeżdżających do naszego miasta. - Znaki E-22b informujące o obiekcie na samochodowym szlaku turystycznym już są ustawiane. Pierwszy stanął na wjeździe do miasta od strony ul. Krakowskie Przedmieście – informuje magistrat. Miasto planuje zamontować kolejne znaki.
Na adres kontakt@epiotrkow.pl otrzymaliśmy list w sprawie Prac Społecznie Użytecznych.
Bezrobocie rośnie. Jedną z metod walki z tym zjawiskiem są tzw. Prace Społecznie Użyteczne, polegające na wykonywaniu drobnych prac na rzecz instytucji publicznych. Prace są finansowane przez Urzędy Pracy i lokalne samorządy.
Miasto postanowiło przekazać dwóm klubom sportowym w sumie 500 tysięcy na promocję Bełchatowa poprzez sport. Propozycja nie wszystkim się spodobała...
Czy miasto po zimie zostało już posprzątane? Radny Dziemdziora twierdzi, że nie i składa wniosek o pilne porządki.
Nowe „witacze”, czyli znaki informujące o wjeździe do Piotrkowa pojawią się niebawem przy większości tras wlotowych do miasta. Problem jest jedynie z ustawieniem ich przy trasie A1.
Ponad pół miliona złotych trzeba wypłacić pracownikom oświaty w Piotrkowie w ramach dodatków uzupełniających. Nauczyciele dyplomowani nie osiągnęli bowiem średnich wynagrodzeń określonych w Karcie nauczyciela.