500-lecie zakończenia budowy pałacu zygmuntowskiego w Piotrkowie stało się pretekstem do zorganizowania przez Centrum Informacji Turystycznej oraz Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim kolejnego spaceru. W minioną sobotę (2 marca) uczestniczyło w nim ponad siedemdziesiąt osób.
Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się w niedzielę 3 marca w Piotrkowie Trybunalskim.
Kilkadziesiąt osób wzięło udział w V Piotrkowskim Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który w piątkowe popołudnie przeszedł ulicami Piotrkowa.
Wystawę "Zapomniane Ogniwo" można oglądać w I Liceum Ogólnokształcącym w Piotrkowie.
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Piotrkowie Trybunalski odbędą się z tej okazji koncert, msza święta i Bieg Tropem Wilczym. Główne uroczystości zaplanowano na 3 marca.
Po co w ogóle są archiwa? Kto najczęściej z nich korzysta? Dlaczego w tym piotrkowskim nie znajdziemy informacji na temat Bitwy pod Grunwaldem? O to wszystko – w setną rocznicę Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim – pytamy dyrektora tej placówki dr. Tomasza Matuszaka.
W IV Liceum Ogólnokształcącym im. Generała Stefana Roweckiego "Grota" w Piotrkowie Trybunalskim uczczono 77. rocznicę utworzenia Armii Krajowej.
Bieg Tropem Wilczym odbędzie się w Piotrkowie Trybunalskim 3 marca 2019 r. Cel imprezy to upamiętnienie tzw. żołnierzy wyklętych.
Bieg upamiętniający setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odbył się w piątek na boisku sportowym piotrkowskiej Filii UJK.
W sobotę, punktualnie o 18, w kościele farnym w Piotrkowie rozległo się 9 uderzeń dzwonu Władysława III Warneńczyka. Było to symboliczne uczczenie rocznicy śmierci władcy Polski, ale też element obchodów stulecia odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Dzwon będzie bił codziennie o 18.