W niedzielę za plony podziękowali również rolnicy z gminy Sulejów. Tradycyjnie podczas Święta Plonów, które w tym roku odbyło się w Barkowicach, było przekazanie chleba dożynkowego, rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy wieniec oraz przegląd zespołów ludowych. Wieczorem dla mieszkańców wystąpił zespół Effect.
Wystawa maszyn żniwnych, występy zespołów ludowych z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu i z Czarnocina, święto miodu czy prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich to tylko część atrakcji, które zorganizowano w ramach dożynek gminno-parafialnych w gminie Moszczenica. Gwiazdą wieczoru tegorocznego Święta Plonów był kabaret Chyba.
Mimo niesprzyjającej pogody, rolnicy oraz mieszkańcy gminy Wolbórz w niedzielę świętowali. To z okazji dożynek gminno-parafialnych. Uroczystość rozpoczęła się od korowodu dożynkowego, który wyruszył z placu Jagiełły do wolborskiej kolegiaty, gdzie odprawiona została msza święta dziękczynna.
Piotrków Trybunalski także wziął udział w akcji „Narodowe czytanie”. W sobotę w Mediatece 800-lecia od godziny 15.00 mieszkańcy czytali osiem polskich nowel. Oprócz tego, nie zabrakło także wielu innych atrakcji. Mieszkańcy m. in mogli spotkać się z pisarką Anną Ciarkowską.
Powiat piotrkowski jest zagłębiem trzody chlewnej w Polsce. W naszym regionie hoduje się około pół miliona świń, co oznacza, że co 20. świnia w kraju pochodzi właśnie stąd. Niestety nie jest to obojętne dla naszego środowiska i zdrowia.
Piotrków Trybunalski weźmie udział w Narodowym Czytaniu. Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania nowele polskie. W trybunalskim grodzie wydarzenie rozpocznie się 7 września o godzinie 15.00 w Mediatece 800-lecia.
Trwa budowa ronda u zbiegu ulic Armii Krajowej, Dmowskiego, Górnej i Żelaznej w Piotrkowie. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, jednak kierowcy zwracają uwagę na zupełnie inny problem. Wyjeżdżając z ul. Kostromskiej lub drogi poprowadzonej przez tereny giełdy, nie ma informacji, że droga jest... ślepa.
W środę 4 września w Sulejowie uczczono 80. rocznicę bombardowania miasta. - W wyniku bombardowania Sulejów został zniszczony w 80 - 90 procentach. Tragedia, która dotknęła mieszkańców daje nam pełne prawo do tego, by uczcić pamięć poległych. Dziś najważniejsi są nasi seniorzy, ludzie, którzy to przeżyli - mówił Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.
Od mszy polowej rozpoczną się w niedzielę o godz. 14.00 dożynki w gminie Sulejów. Po ceremoniale dożynkowym rozstrzygnięty zostanie konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Wieczorem wystąpi zespół Effect. Szczegóły na plakacie!
Woda w Lubieniu w gminie Rozprza warunkowo (!) nadaje się do spożycia. W wodociągu publicznym stwierdzono nadmiar mikroorganizmów w temp. 22 st. C. Prowadzone są prace naprawcze.