Piotrków Trybunalski - miasto, które może pochwalić się ciekawą historią, wieloma sukcesami oraz pięknymi zabytkami, zapewne można być dumnym z faktu bycia PIOTRKOWIANINEM. Jakie jest miasto w oczach młodych, zaczynających swoje dorosłe życie ludzi? Drugie pytanie: Czy faktycznie Piotrków to miasto z przyszłością? Wykluczając tu rozwój budowania centrów handlowych, co jedynie pozwala na bytowanie w cywilizacji pełnej marek, banerów reklamowych. Chciałbym podzielić się w tym artykule swoimi obserwacjami z codziennego życia w naszym mieście.
W Ciechanowie odbyły się zawody w podnoszeniu ciężarów zaliczane do XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Z bardzo dobrej strony pokazali się na tych zawodach młodzi ciężarowcy LUKS Gryf Bujny. Podopieczni Henryka Furmaniuka zdobyli cztery medale (złoty i trzy brązowe). Mistrzem w kategorii do 77 kilogramów został Błażej Grela.
Obok funkcjonującego już boiska „Orlik”, w Czarnocinie oddano właśnie do użytku nową halę sportową przy Zespole Szkół Rolniczych.
Prokurator zdecydował, że nie ma podstaw do wszczęcia śledztwa w sprawie nieprawidłowości w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej. Chociaż miały tam miejsce działania niezgodne z prawem, jednak - według prokuratora - niekoniecznie muszą one oznaczać przestępstwo.
Spore utrudnia dla kierowców występują od wczoraj na krajowej „dwunastce” w miejscu budowy nowej przeprawy przez Luciążę. Kierowcy jadący od Piotrkowa w kierunku Sulejowa i z powrotem, w korku muszą spędzić nawet kilkadziesiąt minut.
Wczoraj do tomaszowskiej policji wpłynęło zgłoszenie o pobiciu dwóch mężczyzn (27 i 58-latka).
W wielu gminach naszego regionu powstają przedszkola, z których chętnie korzystają mali mieszkańcy.
Rekolekcje. Wielu osobom kojarzą się pewnie z trzema dniami wolnymi od zajęć w szkole. I na tym koniec, bo część nastolatków uważa je za stratę czasu. Okazuje się jednak, że wszystko zależy od rekolekcjonisty. – Młodzież nie jest zła! Jest do zagospodarowania, tylko trzeba umieć to zrobić – mówi ojciec Zdzisław Jaśko, jezuita.
Po wsi fruwają foliowe torebki. Bezpańskie psy rozszarpują worki z odpadami. Latem po okolicy rozchodzi się smród. Nikt nie marzy o tym, aby mieszkać przy wysypisku śmieci. Mieszkańcy wsi Młynary nie mają jednak wyboru. Właśnie tam znajduje się jedyne wysypisko w gminie Wolbórz.
Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, inicjator dyskusji na temat lustracji w polskim kościele, duszpasterz Ormian oraz prezes Fundacji Brata Alberta spotkał się wczoraj z piotrkowianami prezentując swoją najnowszą książkę "Ludzie dobrzy jak chleb", w której wspomina 75 bliskich mu, nieżyjących już osób.