W gościnnych progach Domu Ludowego w Gomulinie odbył się tegoroczny Przegląd Stołów Wigilijnych, podczas którego swoje pomysły na świąteczne potrawy prezentowały niemal wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wola Krzysztoporska.
Gorączka bożonarodzeniowa trwa! W radio wybrzmiewa znana od lat świąteczna piosenka, a sklepowe witryny kuszą świątecznymi promocjami. Szczególna atmosfera udziela się nie tylko nam, ale również naszym portfelom. Czy można kupować choinkowe prezenty i przy tym przy okazji nie zbankrutować?
- Jezus nas kocha, dzięki niemu jesteśmy, mamy rodziny. Zaprośmy go dzisiaj, bo kolejna okazja dopiero za rok – mówił podczas kazania ks. Mariusz Jersak, rektor Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek w Piotrkowie. Po mszy św. ruszyła procesja z pochodniami, ostatnia tego dnia w trybunalskim grodzie.
15 czerwca obchodzimy Boże Ciało. W Moszczenicy uroczystości rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w kościele Parafii Podwyższenia Krzyża Św. W liturgii wziął udział biskup Marek Marczak, Administrator Archidiecezji Łódzkiej. Tradycyjnie już po mszy wierni ruszyli w procesji do czterech ołtarzy.
Rozpoczyna się kolejny długi weekend, a wraz z nim akcja "Bezpieczny weekend Boże Ciało 2017". Jak czytamy na stronie Komendy Głównej Policji, o nasze bezpieczeństwo dbać ma znacznie więcej policjantów z wydziałów ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą ułatwiać ruch pojazdów zwłaszcza przy wjeździe i wyjeździe z dużych miast.
Jak co roku dwie szopki można podziwiać u ojców Bernardynów w Piotrkowie. Pierwsza - z żywymi zwierzętami - znajduje się na dziedzińcu klasztoru, natomiast drugą - ruchomą - można oglądać za głównym ołtarzem.
Ciasta od Szymańskiego i Zomera, prezenty od Krechowieckiego i Soczka, markowe wina ze składu Rogójskiego, a książki z księgarni Kolińskiego i Pacewicza. Jak do świąt przygotowywali się piotrkowianie w okresie gubernialnym? Gdzie i w co się zaopatrywali? Wreszcie, jak spędzano święta Bożego Narodzenia w stolicy Guberni Piotrkowskiej?
Wierni Kościoła katolickiego obchodzą dziś Boże Ciało - ruchome święto wypadające 60 dni po Wielkanocy.
Do 29 maja prowadzone będą wzmożone policyjne działania na drogach. Długie weekendy oznaczają znaczne natężeniem ruchu, szczególnie podczas wyjazdów i powrotów z miejskich aglomeracji. Pewne zagrożenia stanowią także procesje, jakie odbywają się w święto Bożego Ciała.
Choć wydawać by się mogło, że to Święta Bożego Narodzenia nie tylko w Polsce, ale i na świecie obchodzone są bardziej uroczyście, to z przeprowadzonej sondy w Radiu Strefa FM wynika, że również Wielkanoc ma swoich zwolenników.