Minął rok od uruchomienia Asystenta głosowego w aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego. Przy jego pomocy, używając mówionych poleceń, można m.in. zrobić przelew zwykły do zdefiniowanego odbiorcy lub na numer konta oraz przelew na telefon, a także sprawdzić stan środków na rachunku. Funkcji i możliwości Asystenta będzie stopniowo przybywać.
Braki w domowym budżecie pojawiają się nawet u osób, które są w stosunkowo dobrej sytuacji finansowej. Problemy ze znalezieniem gotówki na niespodziewane wydatki sprawiają, że wielu Polaków poszukuje źródła szybkiego finansowania. Jednym z nich jest tani kredyt pozabankowy. Dlaczego warto z niego skorzystać?
W obecnych czasach większość transakcji realizowanych jest elektronicznie, co jest szybkie, łatwe i wygodne. Bardzo przydatne jest do tego posiadanie konta osobistego w banku. Konto osobiste, zwane inaczej kontem bankowym lub rachunkiem osobistym to jeden z podstawowych, najbardziej powszechnych produktów bankowych. Trudno wyobrazić sobie bez niego codzienne funkcjonowanie. Banki, ze względu na dużą konkurencję, oferują konta osobiste w bardzo dobrych warunkach. Niektóre oferty zawierają bonus finansowy w zamian na przykład za przeniesienie wpływu wypłaty z jednego banku do drugiego. Bez wątpienia konta osobiste cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze konto osobiste, jak je założyć i na co zwrócić uwagę przy wyborze, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. Dzięki temu konto osobiste nie będzie miało przed Tobą tajemnic.
W 2020 roku Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego obniżyła o 32 proc. emisję dwutlenku generowaną przez jej działalność operacyjną. Jednocześnie wdrożyła Politykę Odnawialnych Źródeł Energii, w ramach której finansowane są m.in. projekty farm fotowoltaicznych oraz wiatraków oraz zaostrzyła kryteria finansowania dla wysokoemisyjnych sektorów gospodarki.
Przez cały czas trwania pandemii Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił wsparcia polskim przedsiębiorcom 100 tysięcy razy, a skala tej pomocy to ponad 72 mld zł finansowania wygenerowanego dla gospodarki. To dowód na elastyczność w spełnianiu oczekiwań i szybkość oraz sprawność działania polskiego banku rozwoju.
Coraz częstsze są sytuacje gdy zaciągamy pożyczkę, żeby spłacić poprzednią, bo mamy wrażenie, że stoimy pod ścianą nie mając na spłatę raty. Wierzyciele co najwyżej zmniejszą ratę rozkładając spłatę zadłużenia na dłuższy okres, doliczając przy okazji prowizje i opłaty. Wówczas z pomocą przychodzą eksperci z Programu Ulga od Długu.
Alior Bank obniża o połowę prowizję przygotowawczą od kredytów dla mikrofirm i małych przedsiębiorstw. Oferta dotyczy nowego finasowania udzielanego w formie kredytu w rachunku bieżącym, Biznes Kredytu obrotowego i na cele zakupowe, kredytów nieodnawialnych na finansowanie bieżącej działalności, w tym kredytu Łatwy Kapitał. Promocja obejmuje kredyty udzielane od 8 marca do 31 maja br. i jest skierowana do nowych oraz obecnych klientów Alior Banku, którzy potrzebują finansowania na bieżącą działalność gospodarczą oraz finansowania celów zakupowych.
System raportowania transakcji zawartych na oszczędnościowych obligacjach skarbowych to kolejny efekt współpracy PKO Banku Polskiego, Krajowej Izby Rozliczeniowej i Ministerstwa Finansów w zakresie rozwoju projektów bazujących na technologii blockchain.
Od soboty 28.11.2020 r. od godz. 23:00 do niedzieli 29.11.2020 r. do godz. 19:00 nastąpi połączenie operacyjne oddziału T-Mobile Usługi Bankowe z Alior Bankiem. Wszystkie dotychczasowe produkty otwarte w T-Mobile Usługi Bankowe przeniesione zostaną do systemów informatycznych Alior Banku. W tym czasie systemy oraz większość usług bankowych zarówno T-Mobile Usługi Bankowe, jak i Alior Banku będzie niedostępna.
Uruchomiono pierwszą w Polsce platformę do testowania produktów i usług opartych na technologii blockchain. Powstała ona dzięki współpracy Krajowej Izby Rozliczeniowej (KIR), IBM, Operatora Chmury Krajowej, PKO Banku Polskiego, Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) oraz fundacji Fintech Poland.