Advertisement

Artykuły do tagu: konto

Czy warto mieć konto osobiste w innym banku niż konto firmowe?
Przedsiębiorcy dobrze wiedzą, jak ważne w ich działalności jest konto bankowe. Również osoby prywatne mogłyby napotkać na sporo życiowych przeszkód, gdyby nie miały dostępu do konta. Dziś postaramy się przedstawić zalety oraz wady posiadania obu typów kont w jednym banku. Porady mogą być szczególnie istotne dla osób myślących o założeniu swojej działalności. Czy konto osobiste i konto firmowe w jednym banku to dobry pomysł?
Jakie informacje sprawdzić, wybierając konto dla firmy?
Zamierzasz założyć pierwsze konto firmowe lub decydujesz się na zmianę rachunku? W obu przypadkach warto wiedzieć, na jakie czynniki zwracać uwagę. Konto dla firmy to narzędzie, z którego korzysta się niemal codziennie, toteż związane z nim opłaty i warunki mogą znacznie wpłynąć na kondycję finansową przedsiębiorcy. Z tego powodu mało kto sięga po pierwszą z brzegu ofertę. Jednocześnie, wcale nie trzeba spędzać długich godzin na porównywaniu każdej z propozycji. Postanowiliśmy sprawdzić, jakie aspekty konta firmowego będą najważniejsze.
Jak wybrać konto bankowe
Założenie konta bankowego to w dzisiejszych czasach absolutny obowiązek, który dotyczy niemal każdego. Chyba nikt nie wyobraża już sobie przetrzymywania pieniędzy w formie gotówki jedynie w domu, skrywając większe oszczędności za książkami ustawionymi na półce lub innym przeznaczonym do tego miejscu. Odpowiednio dobrany rachunek może pozwolić ci nie tylko na przechowywanie oszczędności, ale także dokonywanie szybkich transakcji bez wychodzenia z domu. Zanim jednak zdecydujesz się na założenie konta pojawia się pytanie, jak wybrać konto bankowe?
Para obcokrajowców zatrzymana za kradzież i włamanie na bankowe konto
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 39-latka i 45-letnią kobietę, którzy kilkanaście razy włamali się na konto bankowe, płacąc zbliżeniowo przywłaszczoną kartą. Mężczyzna odpowie także za przywłaszczenie portfela z pieniędzmi i dokumentami. Zatrzymanym za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.
Konto osobiste - najważniejsze informacje
W obecnych czasach większość transakcji realizowanych jest elektronicznie, co jest szybkie, łatwe i wygodne. Bardzo przydatne jest do tego posiadanie konta osobistego w banku. Konto osobiste, zwane inaczej kontem bankowym lub rachunkiem osobistym to jeden z podstawowych, najbardziej powszechnych produktów bankowych. Trudno wyobrazić sobie bez niego codzienne funkcjonowanie. Banki, ze względu na dużą konkurencję, oferują konta osobiste w bardzo dobrych warunkach. Niektóre oferty zawierają bonus finansowy w zamian na przykład za przeniesienie wpływu wypłaty z jednego banku do drugiego. Bez wątpienia konta osobiste cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać najlepsze konto osobiste, jak je założyć i na co zwrócić uwagę przy wyborze, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. Dzięki temu konto osobiste nie będzie miało przed Tobą tajemnic.
Konta osobiste - wszystko co powinieneś o nich wiedzieć
Obecnie trudno wyobrazić sobie sytuację, w której nie posiadamy osobistego rachunku bankowego. Pracodawcy, klienci lub partnerzy przelewają na niego nasze wypłaty. Ponadto, wykorzystujemy go do opłacania rachunków, obsługi zobowiązań, a także w trakcie codziennych zakupów. Oferta kont osobistych jest dosyć szeroka, dlatego warto dokładnie zastanowić się, zanim podejmiemy konkretną decyzję. Opłata za prowadzenia rachunku, przelewy internetowe, płatności mobilne to tylko podstawowe kwestie, jakie należy wziąć pod uwagę, wybierając konto osobiste. Jest jeszcze wiele innych czynników decydujących o jego atrakcyjności.
Konto maklerskie - jak wybrać najlepsze?
Coraz więcej osób decyduje się na założenie rachunku maklerskiego. Jest on niezbędny, jeśli chcemy zacząć inwestować na giełdzie. Sprawdźmy więc, jak wybrać najlepsze konto maklerskie. Co powinniśmy wziąć przy tym pod uwagę? Kto może założyć taki rachunek?
Jak wybrać najlepsze konto bankowe? Zwróć uwagę na te 4 kwestie
Z pewnością każda osoba, która korzysta, albo też ma zamiar rozpocząć korzystanie z konta bankowego, zastanawiała się, w jaki sposób dokonać najlepszego jego wyboru. Spośród różnych ofert trudno wybrać taką, która będzie spełniać wszelkie nasze wymagania, ale i będzie też opłacalna pod względem finansowym. Jak z wielu ofert wybrać tę jedną, która będzie rzeczywiście nam odpowiadać, a nie taką, która wygląda dobrze wyłącznie w reklamie? Wystarczy zwrócić uwagę na 4 istotne kwestie, dokonując wyboru konta bankowego.
Jedziesz na Erasmusa? Zobacz, dlaczego warto założyć konto walutowe
Studenci z całego świata są zgodni: wyjazd na Erasmusa to jedno z najlepszych życiowych doświadczeń. Oprócz dobrego humoru, aplikacji z rozmówkami i adresów najlepszych studenckich barów w okolicy, na wyjazd warto zabrać także kartę do konta walutowego. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że Twoje finanse są bezpieczne.
Podatki będziemy wpłacać na nowy rachunek
Od nowego roku obsługę bankową Urzędu Miasta w Piotrkowie (oraz jednostek podległych) będzie prowadził nowy bank.W związku z tym zmieniają się numery rachunków bankowych magistratu.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat