Advertisement

Para obcokrajowców zatrzymana za kradzież i włamanie na bankowe konto

Policja KMP Piotrków Poniedziałek, 28 czerwca 20217
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 39-latka i 45-letnią kobietę, którzy kilkanaście razy włamali się na konto bankowe, płacąc zbliżeniowo przywłaszczoną kartą. Mężczyzna odpowie także za przywłaszczenie portfela z pieniędzmi i dokumentami. Zatrzymanym za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat więzienia.
fot. KMP Piotrków fot. KMP Piotrków

Do piotrkowskiej KMP wpłynęła informacja o przywłaszczeniu portfela z pieniędzmi, kartą bankomatową i dokumentami. - Według zgłoszenia sytuacja miała miejsce 22 czerwca 2021 roku około godziny 14.00 na terenie Piotrkowa Trybunalskiego. Początek sprawy był utrudniony. Miejsce gdzie doszło do przestępstwa nie było objęte monitoringiem. Kryminalni skrupulatnie sprawdzali każdy trop, który doprowadził ich do sklepów na terenie Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie płacono zbliżeniowo przywłaszczoną kartą. Wspólnie z funkcjonariuszami tomaszowskiej jednostki analizowali zapisy sklepowych monitoringów. Szybko ustalili pojazd, którym poruszali się podejrzewani. 23 czerwca 2021 roku przy ulicy Św. Antoniego w Tomaszowie Mazowiecki zatrzymali do kontroli wcześniej wytypowane osobowe punto – relacjonuje Dagmara Mościńska z biura prasowego piotrkowskiej komendy.


Przeszukania w miejscu zamieszkania pary potwierdziły, ze kierowca i pasażerka to te same osoby, które zarejestrował monitoring. Funkcjonariusze znaleźli między innymi ubrania, w których para dokonywała przestępstw w tomaszowskich sklepach .


Sprawcami tych przestępstw jest obywatel Gruzji i obywatelka Ukrainy. Oboje usłyszeli 16 zarzutów kradzieży z włamaniem na konto bankowe i jedno usiłowanie tego samego przestępstwa. Mężczyzna odpowie również za przywłaszczenie portfela z pieniędzmi i dokumentami na terenie Piotrkowa. Za te czyny parze może grozić do 10 lat pozbawienia wolności.


Zainteresował temat?

4

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

łoświecony łosioł ~łoświecony łosioł (Gość)28.06.2021 16:59

Gdyby nie "ułatwienie" w postaci płatności zbliżeniowych, to takie "przestępstwa" nie miałyby miejsca. Debilne ułatwienia rodzą tylko problemy.
Był taki dowcip o babie, co płaciła "zbliżeniowo", ale nie będę przytaczał...

30


97-300 97-300ranga28.06.2021 14:05

Brawo policja ! Tylko świadomość nieuchronnej kary może powstrzymać przestępców a tej dwójce powinna być wymierzona dotkliwa kara .

80


antys. ~antys. (Gość)28.06.2021 14:14

Gonić najdalej zagraniczne złodziejstwo. Szczególnie z byłego ZSRR.

71


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)28.06.2021 12:23

Sam tak robię ale to trzeba robić umiejętnie a nie na rympal.

08


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat