W sobotę (4 września) punktualnie o godzinie 17.00 zawyły syreny, a następnie urzędnicy oraz mieszkańcy gminy Sulejów, złożyli kwiaty przed pomnikami, znajdującymi się na sulejowskim cmentarzu parafialnym. Później wszyscy udali się do Kościoła pw. św. Floriana, aby wziąć udział w mszy świętej w intencji ofiar bombardowania Sulejowa, do którego doszło 4 września 1939 r. W ten sposób uczczono 82. rocznicę tego tragicznego wydarzenia.
Każdego szkolnego roku wszyscy uczniowie chętnie uczestniczą w klasowych wycieczkach. Nauczycielom i rodzicom niemały problem sprawia, jakie atrakcje wzbogacone wartościami edukacyjnymi można zaproponować dzieciom. Bardzo często miasta, które do tej pory były popularnym celem podróży tego typu, są nieatrakcyjne dla uczniów, którzy przynajmniej raz już je odwiedzili. Ten wyjątkowy czas, który grupy mogą spędzić w końcu razem, zwiedzając najciekawsze miejsca całej Polski, dostarcza im niezwykłej rozrywki. Nie należy bagatelizować wpływu, jaki wycieczki szkolne wywierają na młodych ludzi. Jeśli skończyły Ci się pomysły na nowe atrakcje turystyczne, polecamy Ci przeprowadzenie wycieczki szkolnej do Krainy Bombek – fabryki Szkło-Dekor w Piotrkowie Trybunalskim!
Wybuchowe pamiątki z okresu II wojny światowej znaleziono w Lesie Wolborskim w Piotrkowie. Miejsce zabezpieczają policjanci, bo będzie tam detonowana bomba lotnicza.
Kilka godzin od zgłoszenia, nadawca fałszywej informacji o bombie na komendzie, trafił do policyjnego aresztu. Zatrzymany to 42-letni radomszczanin. Postawiono mu zarzuty.
Warto przypomnieć, że w Piotrkowie Trybunalskim istnieje miejsce, gdzie powstają ręcznie robione, szklane bombki. Każda z nich, nim trafi do sprzedaży, przechodzi przez ręce kolejnych specjalistów. W większości jednak te małe dzieła sztuki przeznaczane są na eksport. Wędrują głównie do Stanów Zjednoczonych.
Do 8 lat więzienia grozi mężczyźnie, który wysłał wiadomości mailowe o rzekomo podłożonym ładunku wybuchowym w szkole podstawowej i firmie handlowo-usługowej na terenie powiatu piotrkowskiego. Okazało się, że były to fałszywe alarmy. 25-latek stanie przed sądem.
Tuż przed południem ewakuowano pracowników Urzędu Miejskiego w Sulejowie. Do urzędników dotarła informacja, że w budynku podłożono ładunek wybuchowy. Służby przeszukały obiekt, alarm okazał się fałszywy.
4 września to dla mieszkańców Sulejowa data szczególna. Tego dnia w 1939 roku wojska hitlerowskie podczas nalotu zniszczyły 80 procent miasta. Wielu mieszkańców zginęło na miejscu. W 81. rocznicę tych wydarzeń oddano hołd poległym, po czym wmurowano kamień węgielny i kapsułę czasu pod budowę nowego mostu łączącego dwa brzegi Pilicy.
4 września w Sulejowie tradycyjnie już upamiętnione zostaną ofiary bombardowania, do którego doszło w 1939 roku. W programie tegorocznej uroczystości znajduje się jeszcze jeden ważny punkt.
Poinformował policję, że na dworcu PKP w Piotrkowie podłożono ładunek wybuchowy. Na szczęście był to fałszywy alarm, a funkcjonariusze szybko namierzyli i zatrzymali żartownisia. Jak się okazało, mężczyzna był pijany.