W Aleksandrowie rozpoczął się trzecie etap budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. W Urzędzie Gminy podpisano już umowę na realizację prac.
W ubiegłym tygodniu ruszyła budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Kalska Wola w gminie Czarnocin. To nie koniec infrastrukturalnych inwestycji w tej gminie.
Rozbudowa kanalizacji sanitarnej to priorytetowe zadanie dla władz Woli Krzysztoporskiej. Z roku na rok powstają kolejne kilometry podziemnych instalacji. Obecnie trwa realizacja bardzo dużego zadania, jakim jest budowa kanalizacji w miejscowościach Krężna, Kozierogi i Piekarki.
Wójt gminy Czarnocin Roman Miksa oraz skarbnik gminy Krystyna Lula, w asyście wicemarszałka województwa łódzkiego Zbigniewa Ziemby, podpisali umowy na realizację zadania pn. „Budowa kanalizacji sanitarnej w m. Kalska Wola i Biskupia Wola wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków w gminie Czarnocin”. Zadanie o łącznej wartości 20 mln złotych to największa inwestycja na terenie gminy Czarnocin w ostatnich kilku dekadach.
Trwają zaawansowane prace przy budowie kanalizacji sanitarnej w ulicy Życzliwej w Piotrkowie Trybunalskim. Inwestycja zgodnie z planem ma się zakończyć do końca roku.
Na ul. Partyzantów trwa budowa kanalizacji deszczowej. Prace spowodowały wyłącznie jednego pasa ruchu. Droga jest przejezdna, ale należy liczyć się z utrudnieniami.
Z początkiem czerwca rozpoczynają się kontrole nieruchomości, które nie są podłączone do kanalizacji sanitarnej, mimo że posiadają taką techniczną możliwość.
W kwietniu pełną parą ruszył I etap budowy kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Żychlin, Brzoza, Władysławów w gminie Grabica. To niezwykle ważna dla mieszkańców tego rejonu inwestycja.
Urząd Gminy Czarnocin ogłosił przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej w Kalskiej Woli i Biskupiej Woli wraz z rozbudową oczyszczalni ścieków w Czarnocinie. Na realizację tej inwestycji gmina pozyskała dofinansowanie w wysokości 13,3 mln zł z Rządowego Funduszu „Polski Ład”.
Sieć kanalizacji sanitarnej w gminie Gorzkowice mierzy obecnie 26,57 km i nadal jest rozbudowywana. Na jej terenie obsługuje się ok. 1260 zbiorników bezodpływowych. System gospodarki wodno-ściekowej wymaga jednak utrzymania prawidłowej pracy wszystkich jego elementów, a zwłaszcza oczyszczalni, która opowiada za redukcję zanieczyszczeń do odpowiedniego poziomu. Obiekt pracuje aktualnie na granicy maksymalnej wydajności, zatem urzędnicy z Gorzkowic podjęli decyzję o jego przebudowie, mającej poprawić parametry tej pracy.