W środę i czwartek kierowcy poruszający się przez węzeł Piotrków Trybunalski Zachód mogą napotkać utrudnienia. Prace będą wykonywane przez Generalną Dyrekcję Dróg i Autostrad.
Ostatni akt przygotowań do modernizacji Szkoły Podstawowej nr 12 dobiegł końca. W poniedziałek uczniowie rozpoczęli naukę w innych placówkach, a budynek "dwunastki" przejął wykonawca.
Do zderzenia dwóch samochodów doszło na drodze krajowej nr 12 w Stoczkach (pow. opoczyński). Kolejny raz to nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było przyczyną zdarzenia drogowego.
Nieco ponad miesiąc temu życie rodziny małego Jasia Czarneckiego zostało wywrócone o 180 stopni. U niespełna półtorarocznego chłopca zdiagnozowano SMA-1. Nasi czytelnicy doskonale znają tę śmiertelną chorobę, bo niedawno licznie i solidarnie wspierali w walce z nią małą Zosię z Tomaszowa Mazowieckiego. Teraz czas nagli jednak zdecydowanie mocniej, bo do osiągnięcia zawrotnej kwoty 10 mln zł pozostało... 1,5 kg. Właśnie tyle brakuje Jasiowi do górnej granicy wagi, przy której można podać lek (13,5 kg). Tu liczy się każda pomoc.
Już w poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 12 startuje wyczekiwana modernizacja całego budynku. W czwartek w placówce rozpoczęło się wielkie pakowanie.
Tak niektórzy mieszkańcy określają drogę gminną Łęczno-Kłudzice, na której do końca roku ma pojawić się asfalt. Ten odcinek umożliwi ominięcie coraz częściej zakorkowanych dróg krajowych nr 12 i 74, a więc drogę z Sulejowa do Piotrkowa Trybunalskiego i z powrotem pokonamy znacznie sprawniej.
11 listopada w placówce uroczyście otwarta została wystawa pt.: „Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku”. Wernisaż odbył się pod hasłem "W obronie Niepodległej. W hołdzie jej obrońców".
Zainaugurowała je Msza Święta za Ojczyznę w kolegiacie. Następnie odbył się koncert finałowy patriotycznych pieśni, a na koniec złożono kwiaty Marszałkowi.
„Wyobraźnią sięgać trzeba dalej niż do wyborów, wyżej niż stan konta w banku. Patriotyzm wymaga mądrości i odpowiedzialności…” - tak prezydent Krzysztof Chojniak mówił podczas piotrkowskich obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
6. września 1939 roku 76 pułk piechoty wchodzący w skład 29 dywizji Armii Prusy, stoczył nierówny bój z dużo liczniejszym i uzbrojonym po zęby przeciwnikiem w okolicach Milejowa. Jak informuje Wójt Gminy Rozprza, prace nad renowacją cmentarza wojennego w Milejowie, gdzie spoczywają polscy żołnierze, dobiegły końca.