W tym roku obchodzimy 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W wielu miastach i gminach całego kraju zaplanowano patriotyczne uroczystości. Podobnie będzie także w Piotrkowie i regionie.
2 maja jest w Polsce obchodzony jako Święto Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Po raz pierwszy takie święto ogłoszono na dzień po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, czyli w 2004 roku. Ma ono upamiętniać m.in. wywieszenie polskiej flagi na berlińskim Reichstagu, które miało miejsce 2 maja 1945 roku. Ale to nie jedyny argument, by świętować 2 maja.
W sobotę (15.03.2023) w Piotrkowie Trybynalskim sołtysi z naszego regionu uczcili swoje święto. Były gratulacje, podziękowania, koncerty, a przede wszystkim rozmowy o tym, jak wspólnie działać, żeby sołectwa w Łódzkiem dalej się rozwijały i spełniały oczekiwania swoich mieszkańców. W sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury zasiedli sołtysi z powiatów: piotrkowskiego, radomszczańskiego, tomaszowskiego, bełchatowskiego i opoczyńskiego.
Padający śnieg i niska temperatura nie przestraszyła kilkuset osób, które wzięły udział w niedzielnych uroczystościach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbyły się w Piotrkowie.
Kolejny samorząd powiatu piotrkowskiego odkrywa karty związane z dniami gminy. Jak już wiadomo, na Dniach Wolborza wystąpi zespół Lady Pank. Teraz swoją gwiazdę przedstawiły Gorzkowice. W czerwcu na święcie gminy przed publicznością zaprezentuje się Urszula.
11 listopada na terenie gminy Aleksandrów odbyły się uroczystości upamiętniające 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
11 listopada obchodzimy Święto Narodowe - Święto Niepodległości. Uważane jest za jedno z ważniejszych świąt w ciągu roku. Celebrujemy w tym czasie powrót Polski na mapy świata. Z tej okazji, w piątek, 11 listopada w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha w Krzepczowie odbyły się uroczystości, zorganizowane z okazji tego święta.
Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 15.00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie niepodległościowy korowód mieszkańców przeszedł spod kościoła pod Urząd Gminy, niosąc 30-metrową, biało-czerwoną flagę. A poprowadziła go orkiestra dęta i druhowie OSP ze sztandarami, za którymi podążali samorządowcy, harcerze, uczniowie i wszyscy mieszkańcy, którym bliskie są patriotyczne tradycje.
11 listopada w placówce uroczyście otwarta została wystawa pt.: „Obrona szosy piotrkowskiej 3-7 września 1939 roku”. Wernisaż odbył się pod hasłem "W obronie Niepodległej. W hołdzie jej obrońców".
Zainaugurowała je Msza Święta za Ojczyznę w kolegiacie. Następnie odbył się koncert finałowy patriotycznych pieśni, a na koniec złożono kwiaty Marszałkowi.