1 listopada to czas, kiedy spotykamy się w gronie najbliższych, by wspólnie wspominać, tych którzy już odeszli. W czwartek na piotrkowskim cmentarzu były tłumy, każdy przy grobach swoich bliskich zapalał znicze, modlił się i zostawiał kwiaty.
Korowód świętych ponownie przeszedł ulicami Piotrkowa. Wydarzenie po raz kolejny zostało zorganizowane w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych. Hasłem tegorocznego wydarzenia są słowa św. Stanisława Kostki: „Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich winienem żyć”.
Od środy od godziny 18.00 do piątku do godziny 8 rano, w razie nagłego zachorowania możemy udać się do dowolnego punktu świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia lub życia pomocy udzielają Izby Przyjęć lub Szpitalne Oddziały Ratunkowe.
To wszystko w ramach akcji "Przypomnieć o Zapomnianych" zorganizowanej przez Związek Harcerstwa Polskiego. 27 października harcerze uporządkowali groby lokalnych bohaterów na cmentarzu wojskowym, zapalili znicze, zawiesili biało-czerwone wstęgi.
W wigilię dnia Wszystkich Świętych ulicami miasta przejdzie korowód „świętych”. Hasłem tegorocznej Nocy Świętych są słowa świętego Stanisława Kostki: „Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich winienem żyć”.
W niedzielę na stadionie sportowym w Rozprzy odbędą się dożynki powiatu piotrkowskiego. Wieczorem wystąpi zespół Masters.
Mieszkańcy wraz z rolnikami z gminy Sulejów bawili się w niedzielę na dożynkach. Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 14.00 mszą polową, następnie odbył się ceremoniał dożynkowy, podczas którego nastąpiło tradycyjne przekazanie chleba oraz wręczenie koszy dożynkowych. Po części oficjalnej, na wszystkich czekało wiele niespodzianek.
Dzień lotników cywilnych i wojskowych oraz osób związanych z przemysłem lotniczym obchodzony jest w rocznicę zwycięstwa kpt. pilota Franciszka Żwirki oraz inż. pilota Stanisława Wigury w międzynarodowych zawodach samolotowych Challenge 1932. Z tej okazji na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej odbyła się uroczysta zbiórka, podczas której odegrano Hymn Lotników Polskich i przypomniano postać patrona, gen. Stanisława Karpińskiego.
Chleb w tradycji ludowej regionu – pod takim hasłem w Szydłowie w gminie Grabica odbędzie się w niedzielę festyn.
Rolnicy mówią, że to najważniejsze święto w całym roku. Jego symbolem jest chleb, który oznacza urodzaj, dostatek, szacunek i oddanie dla ziemi, jest też nieodłącznym elementem polskiej gościnności. W niedzielę 19 sierpnia rolnicy z gminy Aleksandrów dziękowali za tegoroczne zbiory.