W sobotę 15 grudnia w Drużbicach w powiecie bełchatowskim odbędą się warsztaty cukierniczo - rękodzielnicze "Domek z piernika". Po nich zaplanowano debatę "Jak nie zwariować w święta?". Obie imprezy odbędą się w świetlicy obok apteki, a początek zaplanowano na godzinę 16:00.
Na przedświąteczne spotkanie w Rynku Trybunalskim zapraszają mieszkańców władze Piotrkowa. W niedzielę (16 grudnia) będzie wspólne kolędowanie, poczęstunek i niespodzianki.
133 tys. zł chcą przeznaczyć władze miasta na zakup kolejnych świątecznych iluminacji. Na ulicach miasta mają pojawić się sanie Mikołaja i prezent. Wszystko na wzór świetlnej bombki, która stanęła przy pomniku Jana Pawła II w centrum miasta, gdzie piotrkowianie robią sobie w okresie świątecznym zdjęcia.
Ponad 100 osób pobiegło w sobotę (10 listopada) w VI Biegu Niepodległości w Woli Krzysztoporskiej. W ten sposób rozpoczęło się świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości na terenie gminy. Bieg główny na dystansie 1918 m wygrał, podobnie jak w latach ubiegłych, Dawid Magiera. Wśród kobiet najlepsza była Maja Szustak.
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów w Piotrkowie Trybunalskim uczciła stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątek (9 listopada) gościł w jej progach m.in. kpt. pilot John Benett (Jan Książczyk) weteran powietrznej bitwy o Anglię z dywizjonu 304. Uczniowie, pracownicy i zaproszeni na obchody goście wspólnie stworzyli biało-czerwoną "drogę do niepodległości".
Na terenie gminy główne uroczystości obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się w niedzielę, 11 listopada w Woli Krzysztoporskiej.
1 listopada to czas, kiedy spotykamy się w gronie najbliższych, by wspólnie wspominać, tych którzy już odeszli. W czwartek na piotrkowskim cmentarzu były tłumy, każdy przy grobach swoich bliskich zapalał znicze, modlił się i zostawiał kwiaty.
Korowód świętych ponownie przeszedł ulicami Piotrkowa. Wydarzenie po raz kolejny zostało zorganizowane w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych. Hasłem tegorocznego wydarzenia są słowa św. Stanisława Kostki: „Do wyższych rzeczy jestem stworzony i dla nich winienem żyć”.
Od środy od godziny 18.00 do piątku do godziny 8 rano, w razie nagłego zachorowania możemy udać się do dowolnego punktu świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. W sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia lub życia pomocy udzielają Izby Przyjęć lub Szpitalne Oddziały Ratunkowe.
To wszystko w ramach akcji "Przypomnieć o Zapomnianych" zorganizowanej przez Związek Harcerstwa Polskiego. 27 października harcerze uporządkowali groby lokalnych bohaterów na cmentarzu wojskowym, zapalili znicze, zawiesili biało-czerwone wstęgi.