Advertisement

Droga do niepodległości w SP 3

ePiotrkow Piątek, 09 listopada 201867143
Szkoła Podstawowa nr 3 im. Szarych Szeregów w Piotrkowie Trybunalskim uczciła stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątek (9 listopada) gościł w jej progach m.in. kpt. pilot John Benett (Jan Książczyk) weteran powietrznej bitwy o Anglię z dywizjonu 304. Uczniowie, pracownicy i zaproszeni na obchody goście wspólnie stworzyli biało-czerwoną "drogę do niepodległości".

Ładuję galerię...

Uroczystość rozpoczęła się od uroczystej gali, przemówień i odśpiewania hymnu. Przed salą gimnastyczną zostało ustawione stanowisko, przy którym żołnierze i antyterroryści prezentowali specjalistyczny sprzęt i opowiadali o zagrożeniach związanych z ich pracą. 

 

Izabela Winiarska, dyrektor SP nr 3 zaznacza, że piątkowe obchody są niejako kulminacją świętowania przez jej podopiecznych zbliżającego się Święta Niepodległości. - Świętować zaczęliśmy setne urodziny Polski niepodległej już rok temu. W tym czasie uczestniczyliśmy w wycieczkach i akademiach. Również wiele lekcji wychowawczych poświęconych było niepodległości. Co ciekawe działaliśmy też w niekonwencjonalny sposób, bo adoptowaliśmy orła w łódzkim zoo.

 

Oprócz wspomnianego kpt. pilota Johna Benetta w SP nr 3 nie zabrakło przedstawicieli Fundacji Byłych Funkcjonariuszy Policyjnych Pododdziałów Antyterrorystycznych, żołnierzy z 7 dywizjonu lotniczego z Nowego Glinnika oraz przedstawicieli Sekcji "Orląt" działającej przy Jednostce Strzeleckiej 1031. Nam udało się porozmawiać z Tomaszem Łuczakiem, prezesem tej pierwszej organizacji: - Takie spotkania są bardzo ważne. Pokazują najmłodszym, że ich dziadkowie często walczyli o to, byśmy dzisiaj mogli żyć w niepodległej Polsce. Oni przelewali za to krew i my powinniśmy zawsze oddawać im za to cześć. Nasza formacja na co dzień stara się pokazywać młodzieży jak ważne są godło polskie, flaga polska czy mundur.

 

Na koniec obchodów wszyscy wspólnie stworzyli wspomnianą "drogę do niepodległości". Przedstawiciele placówki z hymnem na ustach przeszli przez szkolne  korytarze, by ostatecznie wyjść na ulice Piotrkowa i tam zakończyć obchody.


Zainteresował temat?

5

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.11.2018 17:21

Piękna lekcja historii i patriotyzmu dla młodego pokolenia.Bardzo ładnie przygotowana cała uroczystość.Brawo!!!

30


gość ~gość (Gość)09.11.2018 16:59

Sp3 od lat kultywuje wartości niepodległościowe,nauczyciele przygotowują z uczniami wspaniale inscenizacje z okazji ważnych świąt narodowych w taki sposób,że widać,iż wreszcie tzw.akademie ku czci należą w tej szkole do czasów słusznie minionych

10


gość ~gość (Gość)09.11.2018 15:22

Brawo SP3!tutaj naprawdę uczy się dzieci,co to tożsamość narodowa!

11


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat