Artykuły do tagu: Łoś

Zderzenie z łosiem na S8
Zderzenie samochodu osobowego z łosiem na drodze ekspresowej S8. Do wypadku doszło w poniedziałek nad ranem na wysokości Wolborza.
Szczęście w miłości dzięki rytuałom
Rytuały towarzyszą ludziom od bardzo dawna, pierwotnie służąc głównie do zapewnienia ochrony przed złem i wspierania leczenia chorób. W dzisiejszych czasach obserwuje się wzrost zainteresowania magicznymi praktykami skupionymi w dziedzinie miłości.
ZSP nr 2 w Piotrkowie gościł młode talenty
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej "Raduje się serce...". Swoje umiejętności zaprezentowało 30 uczniów z powiatu piotrkowskiego.
Biegiem i słowem uczcili Święto Niepodległości
Niosąc razem biało-czerwoną flagę, mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska pokazali, że wspólnota i tradycja są fundamentem odzyskanej przez Polskę 105 lat temu niepodległości. Wcześniej mieszkańcy gminy wzięli udział w Biegu Niepodległości.
Niepodległościowe świętowanie w Wolborzu
Przedstawiciele gminy Wolbórz, różnych organizacji i stowarzyszeń uroczyście złożyli kwiaty pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego w Wolborzu. Następnie po Mszy Świętej w intencji ojczyzny odbył się koncert laureatów II Przeglądu Piosenki Patriotycznej "Z młodej piersi się wyrwało...".
O piotrkowskiej miłości silniejszej niż śmierć
Karol Burghardt miał w życiu wszystko. Wszystko oprócz miłości. Tę utracił po śmieci swojej żony Adeli. Pamięć o niej była jednak w nim obecna przez resztę życia, a czcząc jej postać - pogrążony w żałobie Karol - zrobił dla miasta i jego mieszkańców wiele dobrego.
Święto Niepodległości w wyjątkowej scenerii [ZDJĘCIA]
Z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości władze Piotrkowa postanowiły nieco zmienić coroczny schemat. W tym roku uroczystości zorganizowano po zmroku, a całość zwieńczył Marsz Niepodległości.
Z okazji Święta Niepodległości zapraszają na… dyktando
To na pewno jedna z ciekawszych inicjatyw z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Jeden z portali edukacyjnych zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim dyktandzie. Za każdego uczestnika organizator przekaże 1 zł potrzebującym. W tym roku środki otrzymają podopieczni domu dziecka.
Śpiewające rozpoczęcie obchodów [ZDJĘCIA i FILMY]
Dwa piotrkowskie chóry, setki mieszkańców miasta i regionu, nowoczesne wnętrza mediateki i wyjątkowe dla historii Polski pieśni - tak wyglądało miejskie rozpoczęcie obchodów 105. rocznicy odzyskania niepodległości.
Odśpiewali hymn dla Niepodległej
"Szkoła do hymnu" - pod takim hasłem odbyła się ogólnopolska akcja w placówkach edukacyjnych. Uczniowie wraz z nauczycielami zebrali się o godz. 11:11, aby wspólnie odśpiewać "Mazurka Dąbrowskiego". W to wydarzenie włączyła się także Szkoła Podstawowa nr 10 w Piotrkowie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat