TERAZ19°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Zacisze zyska nową nawierzchnię

UM Piotrków Trybunalski
UM Piotrków Trybunalski śr., 2 czerwca 2021 08:06
Miasto kontynuuje rozbudowę infrastruktury w rejonie ul. Piaskowej. Tym razem przyszedł czas na wykonanie nawierzchni ul. Zacisze, o której złym stanie pisaliśmy na naszych łamach.
Zdjęcie
Autor: fot. piotrkow.pl

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Rejon ul. Piaskowej to bardzo atrakcyjna lokalizacja pod budowę domu jednorodzinnego. Dzięki realizacji miejskiego programu „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam” powstało w tym rejonie osiedle domków. W ramach programu zainteresowani mieli okazję nabyć działkę za zaledwie 25 procent ceny uzyskanej w przetargu i rozpocząć budowę domu. Działki były zlokalizowane w różnych częściach miasta, a szczególnym zainteresowaniem cieszyły się nieruchomości przy ul. Piaskowej.


Niestety wraz ze zmianą prawa i usunięciem szczególnej formy własności, jaką było wieczyste użytkowanie miasto musiało zrezygnować z realizacji programu. Rząd za to realizuje inny program "Działka pod budowę domu za 50% ceny". Mimo to tereny przy Piaskowej nadal cieszą się zainteresowaniem, dlatego magistrat systematycznie rozbudowuje infrastrukturę w tym miejscu.

 

W ostatnich latach prace skupiały się na budowie nowych sieci. Zarówno w samej ulicy Piaskowej, jak i w projektowanych uliczkach odchodzących od nowej drogi. Wybudowano tutaj m.in. kanalizację sanitarną oraz wodociąg.


Kolejnym krokiem będzie budowa nowych dróg na osiedlu. W tym roku powstanie ul. Zacisze (równoległa do ul. Piaskowej). Droga na długości około 300 metrów zostanie wykonana w technologii płyt drogowych.


W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta rozstrzygnięto przetarg na to zadanie. Koszt wykonania wyniesie blisko 500 tys. zł, a ul. Zacisze ma być gotowa w ciągu 3 miesięcy od daty podpisania umowy.

 

żródło: UM Piotrkowa Trybunalskiego

reklama

Komentarze 20

~Epiku (gość)

04.06.2021 09:14

To jest z lekka śmieszne. Michałowska, która ostatnio robiła za autostradę nie ma nawet chodnika przy tak wąskim asfalcie, co stanowi bezpośrednie zagrożenie. Podatki płacimy takie same! Tyle lat nie można nic wskórać a tu bez problemu asfalt na nowej ulicy. O co chodzi?


~Hmmm (gość)

03.06.2021 08:11

A na Zalesickiej będą progi zwalniające. Cha cha cha. Skończy się wam jazda 80-100 km/h. Niecierpliwi niech sobie jeżdżą DK12 cha cha cha. Podziękowania dla rady osiedla. Dobra robota.



~Helena (gość)

02.06.2021 22:21

Widocznie podbudowało się tam kilkoro "biznesmenów" co wiedzieli u kogo załatwić co i jak


~zły bardzo (gość)

02.06.2021 14:48

Od lat mieszkańcy ulicy Wiatracznej proszą o wykonanie nawierzchni i nic, a tu jakaś nowa ulica powstaje i już robią. Ech. :(


~Kolllll (gość)

02.06.2021 12:34

2500 opłaty adiacenckiej...


reklama

Dla Ciebie

19°C

Pogoda

Kontakt

Radio