Szykuje się remont Wolborskiej. Prace obejmą odcinek od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do Rakowskiej. Drogowcy wyznaczyli objazdy. Kiedy ulica zostanie zamknięta?

Strefa FM Poniedziałek, 08 lipca 202455
15 lipca rozpoczną się długo wyczekiwane prace remontowe na ulicy Wolborskiej w Piotrkowie Trybunalskim. Odcinek, który zostanie objęty remontem, rozciąga się od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do ulicy Rakowskiej. Będą duże utrudnienia w ruchu.

Ładuję galerię...

Podział prac na etapy


Prace remontowe będą realizowane w trzech etapach, co pozwoli na stopniowe przeprowadzenie niezbędnych robót oraz minimalizowanie utrudnień dla mieszkańców i kierowców.

 

Pierwszy etap rozpocznie się 15 lipca i potrwa około czterech tygodni. W tym czasie prace będą prowadzone na odcinku od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do ulicy Leśnej. Głównym celem tego etapu jest przygotowanie terenu do dalszych prac na pozostałych odcinkach. Wykonawca skupi się na pracach przygotowawczych, które obejmują między innymi rozbiórkę starej nawierzchni oraz wzmocnienie podłoża.

 

Drugi etap obejmie zamknięcie całego odcinka od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do ulicy Rakowskiej. Prace na tym etapie będą najbardziej uciążliwe dla mieszkańców i kierowców, ponieważ objazdy będą prowadzić przez obwodnicę do ulicy Rakowskiej. Przejazd na odcinku od ronda do ulicy Leśnej będzie niemożliwy. W każdym przypadku jednak mieszkańcy będą mieli zapewniony wjazd do swoich posesji, co ma na celu zminimalizowanie niedogodności związanych z remontem.

 

Trzeci etap obejmie odcinek od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Rakowskiej. Szczegóły dotyczące tego etapu zostaną podane w późniejszym czasie. Adam Bak, Inżynier Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, zaznaczył, że informacje na temat trzeciego etapu będą dostępne w miarę postępu prac.

 

 

Z dniem 15 lipca rozpoczynają się prace remontowe na ulicy Wolborskiej. Odcinek, który zostanie objęty remontem, rozciąga się od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do ulicy Rakowskiej. Prace będą podzielone na trzy etapy. 

W pierwszym etapie, który potrwa około czterech tygodni, prace będą prowadzone na odcinku od ronda do ulicy Leśnej. Wykonawca będzie przygotowywał teren do dalszych prac na pozostałych odcinkach. 

Drugi etap obejmie zamknięcie całego odcinka od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do ulicy Rakowskiej. Objazdy będą prowadzić przez obwodnicę do ulicy Rakowskiej, a przejazd na odcinku od ronda do ulicy Leśnej będzie niemożliwy. W każdym przypadku mieszkańcy będą mieli zapewniony wjazd do swoich posesji. 

Trzeci etap obejmie odcinek od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Rakowskiej, natomiast tutaj wszelkie szczegóły będę mógł podać dopiero w późniejszym czasie. – mówił Adam Bak Inżynier Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

 

 

Utrudnienia i objazdy


Podczas realizacji drugiego etapu prac, kiedy to zamknięty zostanie cały odcinek od ronda Narodowych Sił Zbrojnych do ulicy Rakowskiej, kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Objazdy będą prowadzić przez obwodnicę do ulicy Rakowskiej, co może wydłużyć czas podróży.

 

 Zobacz jak teraz wygląda ulica Wolborska:


Rozpoczynające się 15 lipca prace remontowe na ulicy Wolborskiej są kluczowym elementem modernizacji infrastruktury drogowej Piotrkowa Trybunalskiego. Podział prac na etapy ma na celu zminimalizowanie niedogodności dla mieszkańców i kierowców. Mimo czasowych utrudnień, inwestycja ta przyniesie znaczące korzyści w postaci poprawy stanu nawierzchni i bezpieczeństwa drogowego. 


Zainteresował temat?

7

2


Komentarze (55)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)10.07.2024 23:02

Taaa, najlepiej wszystkie ulice w Piotrkowie pozamykajcie i będzie święty spokój. Ulica Żeromskiego cała zamknięta, Słowackiego od Sienkiewicza do Placu Kościuszki zamknięta, teraz Wolborska będzie zamknięta. Czy ktoś w ogóle z Was decydentów w ogóle myśli? Zablokujecie tym durnym pomysłem pół miasta i co chcecie tym osiągnąć? Chyba to, żeby przemieszczać się rowerami i hulajnogami, a przecież nie każdy tymi środkami lokomocji dysponuje.Brak mi słów, aby nazwać po imieniu takie rządzenie.

46


Hmmm ~Hmmm (Gość)14.07.2024 11:25

Inżynier miasta ma ci robić ale ze wszystko na raz ?

05


Frania ~Frania (Gość)14.07.2024 11:01

Chciałabym zobaczyć mapkę

04


Piotrkowianin123 ~Piotrkowianin123 (Gość)14.07.2024 10:48

Nareszcie remont tej ulicy. Odkąd pamiętam była w opłakanym stanie.

70


Zen ~Zen (Gość)14.07.2024 09:57

Wszystko ok ale dlaczego nie ma mapki?

14


Geodeta ~Geodeta (Gość)14.07.2024 09:40

Można prosić mapkę?

23


awers ~awers (Gość)09.07.2024 07:56

Dajcie jakieś mapki, szkice, a nie zdjęcia ulic !

120


wojciech ~wojciech (Gość)13.07.2024 19:56

Treść komentarza została usunięta przez moderatora forum

33


Viper ~Viper (Gość)14.07.2024 00:09

Nie no spoko remontować jeszcze Roosevelta łódzką wojska polskiego w jednym momencie i obrzeża Piotrkowa zalać fosa i wpuścić krokodyle i będzie państwo w państwie z prohibicja

04


Bezrobotny ~Bezrobotny (Gość)13.07.2024 22:27

A niech se robią.Tyle co raz w miesiącu jadę po kuroniowke to pal licho

31


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat