Advertisement

Artykuły do tagu: wierni

Piotrkowianka wicemistrzynią Europy
Zuzanna Wiernicka zdobyła srebrny medal w biegu na 3000 metrów na mistrzostwach Europy U20 rozgrywanych w Jerozolimie. 17-letnia piotrkowianka pobiła rekord Polski do lat 18 należący do Sofii Ennaoui.
Jest złoto. Teraz czas na olimpiadę
Cel wykonany. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkoatletyce Zuzanna Wiernicka wywalczyła złoty medal w biegu na 3000 metrów. Teraz piotrkowianka będzie szykować się do startu w Olimpijskim Festiwalu Młodzieży.
Wierni prawosławni świętują Wielkanoc [ZDJĘCIA]
Tydzień po katolickich świętach Wielkiej Nocy Cerkiew Prawosławna także celebruje ponowne przyjście Chrystusa. Z tej okazji wierni zgromadzili się między innymi w piotrkowskiej parafii pw. Wszystkich Świętych.
Zuzanna Wiernicka bije kolejne rekordy
Zuzanna Wiernicka, nastoletnia biegaczka z Piotrkowa, kolejnymi sukcesami potwierdza, że "ma papiery" na uprawianie lekkiej atletyki na najwyższym poziomie. Polka podczas tegorocznego sezonu halowego może poszczycić się znakomitymi rezultatami.
O której na pasterkę? Msza nie tylko o północy
Pasterka to pierwsza msza święta Bożego Narodzenia. Tradycyjnie była odprawiana o godz. 24:00, ale od kilku lat w wielu kościołach jej celebracja zaczyna się wcześniej. Przygotowaliśmy „ściągę”, na której znajdziecie godziny wszystkich mszy, które w noc Bożego Narodzenia będą odprawiane w Piotrkowie.
Mają dość hipokryzji radnych z PiS
Przedstawiciele piotrkowskiego Koła Samorządowo-Europejskiego Platformy Obywatelskiej zarzucają miejskim radnym hipokryzję. Powołują się m.in. na sprawę budowy masztu telekomunikacyjnego przy ul. Dzieci Polskich w Piotrkowie.
Lekkoatletyczny diament z Piotrkowa. Zuzia Wiernicka szlifuje swój wielki talent
„Masz papiery na bieganie” - takimi słowami Adam Kszczot, polska legenda biegu na 800 metrów, podsumował pierwszy występ na arenie międzynarodowej Zuzanny Wiernickiej – 16-letniej piotrkowianki, która ma szanse na podbicie lekkoatletycznych aren Europy i świata.
Boże Ciało w Piotrkowie. Wierni uczestniczyli w procesji
Epidemia koronawirusa nie wystraszyła wiernych. Kilkaset osób uczestniczyło w procesji Bożego Ciała, która wyruszyła z klasztoru ojców bernardynów w Piotrkowie i tradycyjnie przeszła ulicami Słowackiego, Sienkiewicza i Narutowicza. Niewiele mniej wiernych było na procesji, która przeszła wokół kościoła Najświętszego Serca Jezusowego.
W kościołach mniej wiernych? Episkopat zachęca do większej ostrożności w związku z koronawirusem
Jeszcze zanim w Polsce potwierdzono pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem, kościół zachęcał do zachowania większej ostrożności, apel był skierowany zarówno do księży, jak i do wiernych, a wystosował go arcybiskup Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski. - W ewentualnych ogniskach tego zjawiska należy w kościołach i pomieszczeniach parafialnych starać się o pomniejszenie ryzyka zachorowań poprzez zwrócenie szczególnej uwagi na zachowywanie podstawowych zasad higieny – podkreśla w komunikacie abp Gądecki.
Była Skarbnik Gminy Gorzkowice z odznaczeniem
Marianna Wiernicka – emerytowany Skarbnik Gminy Gorzkowice została uhonorowana Złotym Medalem Za Długoletnią Służbę.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat