Stado Ogierów w Bogusławicach po raz kolejny był gospodarzem Międzynarodowych Zawodów w Powożeniu. W imprezie wzięli udział czołowi polscy i zagraniczni jeźdzcy. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci, w związku ze zbliżającym się Dniem Dziecka.
Finałowa Gala 51. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o „Rubinową Hortensję” odbyła się w sobotę w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie. Poznaliśmy laureatów tegorocznej edycji konkursu, a wydarzenie uświetnił nastrojowy koncert piotrkowskiej artystki.
Święto Gminy Wola Krzysztoporska odbyło się w sobotę (27 maja) na boisku sportowym przy ul. Cmentarnej. Tegoroczne wydarzenie było jeszcze bardziej wyjątkowe, bo gmina świętuje 50-lecie istnienia. Na scenie dla zgromadzonej publiczności zagrały m.in. Topky i Stachursky.
Cztery miesiące temu wycofano z użytkowania czterdziestometrowe drabiny mechaniczne firmy Rosenbauer. Powodem takiej decyzji była awaria na terenie Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. Drabina złamała się podczas testów. Takim samym sprzętem dysponują PSP w Piotrkowie.
Bezrobocie w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim zaczyna spadać. Tak wynika z danych Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie.
Wiele wskazuje na to, że niebawem na kilku piotrkowskich drogach zmieni się organizacja ruchu. Dotyczy to ulicy Moryca, Sulejowskiej, Modrzewskiego, Polnej i Zamurowej.
Już po raz jedenasty Max Czornyj postanowił zabrać czytelników do pełnego zbrodni Lublina, gdzie na straży porządku staje komisarz Eryk Deryło. Po raz kolejny będzie musiał odłożyć przejście na emeryturę. Poza tym kryminałem polecamy także szwedzki thriller i powieść historyczną, którą przełożyła na polski piotrkowianka Lila Wawrzynkowska.
Pochodzący z Piotrkowa Mikołaj Sawicki zadebiutował w siatkarskiej reprezentacji Polski. Zawodnik pojawił się na boisku w pierwszym składzie podczas towarzyskiego meczu z Niemcami.
Marzysz o własnym domu, a może chcesz kupić mieszkanie? Jeśli tak, to pewnie zastanawiasz się, co zrobić, aby dostać kredyt hipoteczny. W tym artykule przyjrzymy się temu, jak znaleźć najtańszy kredyt i co w ogóle ma wpływ na jego koszt.
Plażową odmiana piłki siatkowej przyciągnęła do Sulejowa czołowych polskich zawodników oraz reprezentantów innych krajów. Orlen Beach Volley Tour to prestiżowe rozgrywki, które są kluczowe w kwestii ubiegania się o możliwość pretendowania do tytułów mistrzów Polski. Rywalizacja rozpoczęła się w piątek od kwalifikacji i potrwa do niedzielnego popołudnia, gdy rozegrane zostaną mecze finałowe.