Advertisement

Szykują się zmiany na kilku piotrkowskich drogach

Strefa FM Sobota, 27 maja 202343
Wiele wskazuje na to, że niebawem na kilku piotrkowskich drogach zmieni się organizacja ruchu. Dotyczy to ulicy Moryca, Sulejowskiej, Modrzewskiego, Polnej i Zamurowej.
fot. archiwum epiotrkow.pl fot. archiwum epiotrkow.pl

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie ogłosił przetarg na wykonanie projektów stałej organizacji ruchu drogowego dla wybranych ulic na terenie miasta.

 

Z dokumentu wynika, że zmiany organizacji ruchu planowane są między innymi ulicy Moryca, która rok temu została zamknięta na skrzyżowaniu z ulicą Krakowskie Przedmieście i do tej pory jest to tzw. ślepa uliczka. Wprowadzenie takiego rozwiązania ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Czy planowane zmiany oznaczają, że kierowcy znów będą mogli wjeżdżać w ulicę Moryca w Piotrkowie od strony Krakowskiego Przedmieścia?

 

Jak udało nam się dowiedzieć, ZDiUM planuje tam ograniczyć ruch samochodów ciężarowych, a następnie otworzyć wjazd dla osobówek i jednośladów.

Planowane przez nas zmiany rozwiążą problem przejezdności przez ulicę Moryca. Chodzi o to, aby w sposób trwały wyeliminować stamtąd samochody ciężarowe, a umożliwić przejazd dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. Ponadto, prezydent Piotrkowa jest stałym kontakcie z firmami, które prowadzą działalność gospodarczą w obrębie ulicy Moryca. W ramach współpracy moglibyśmy przystąpić do prac dużo dalej zakrojonych, aby ta ulica w przyszłości pozwoliła na poprowadzenie tam w przyszłości ruchu tak, aby każdy przedsiębiorca z tego rejonu mógł w sposób bezpieczny dojechać do miejsca pracy i zamieszkania - mówi Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie.

To nie są jedyne zmiany, które niebawem najprawdopodobniej czekają nas na piotrkowskich drogach. W planach jest wydzielenie prawoskrętu na skrzyżowaniu Kostromskiej z Modrzewskiego, wydłużenie pasa lewoskrętu na skrzyżowaniu Sulejowskiej z Daleką, ograniczenie postoju i parkowania na Polnej od Kostromskiej do Daniłowskiego oraz wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na Zamurowej na odcinku od Starowarszawskiej do Garncarskiej.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Maryśka koko ~Maryśka koko (Gość)30.05.2023 14:20

Może by tak ktoś pomyslał o lewoskręcie na Wierzeje???Ciągle stoi siębardzo długo aby wjechać a wyjechać., to już tragedia.Ostatnio autobus miał problemy żeby skręcić w Daleką, bo jest wąsko i niebezpiecznie

11


Zalesicka street ~Zalesicka street (Gość)27.05.2023 16:55

Bardzo dobre zmiany. Jeszcze przydaloby się wyłączyć ze 2 miejsca postojowe koło klasztoru oo Bernardynow. Przejście dla pieszych przy Narutowicza nie należy do najbezpieczniejszych. Zjezdzajac że Słowackiego w dół do Kopernika, nawet jadąc 30 km/h ciężko jest dostrzec pieszego zza suva czy busa. Podobnie pieszy, praktycznie nie widzi czy coś nadjeżdża i często wychodzi "na czuja".
Drugie zdradliwe przejście - na Próchnika na wysokości rudery (pseudo-targowisko). Drewniane zabezpieczenie z daszkiem i drzewo skutecznie ukrywają pieszych.

41


politolog ~politolog (Gość)28.05.2023 10:53

"Niedasizmu" w Piotrkowie mówimy STANOWCZE NIE. Tylko skuteczne referendum zmieni Piotrków Tryb.

65


Piotrkowianin Piotrkowianinranga27.05.2023 11:52

Cytuję:
W planach jest wydzielenie prawoskrętu na skrzyżowaniu Kostromskiej z Modrzewskiego


Pisałem o tym już z 5 lat temu, ale ci "fahofcy" zamiast tego zrobili lewoskręt w ul. Szkolną, gdzie skręca może 1 samochód na 50.
Swoją szosą dziwne, że nie zrobiono tego prawoskrętu od razu, podczas przebudowy ulic w związku z budową CH Focus Mall, podobnie jak prawoskrętu z ul. Modrzewskiego w Kostromską.
Wychodzi na to, że te leśne dziadki nie przeprowadziły żadnej analizy ruchu, bo nawet przedszkolaki wpadłyby na to, że po otwarciu Focusa ruch na ulicach dojazdowych do niego wzrośnie.

82


a nie mówiłem ~a nie mówiłem (Gość)29.05.2023 07:33

Interpelacja Radnego
z dnia: 10.01.2022 r.…………………………………………………………..
zgłoszona przez Radnego Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Jana Dziemdziorę
…………………………………………………………………………………………………..
Na podstawie art. 24 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym składam interpelację w sprawie:organizacji ruchu drogowego na ul. Kostromskiej
Treść interpelacji (Interpelacja dotyczy spraw o istotnym znaczeniu dla gminy; powinna zawierać krótkie przedstawienie stanu faktycznego będącego jej przedmiotem oraz wynikające z niej pytania - art. 24 ust. 4 u.s.g.)
1.Opis stanu faktycznego:
Z pisma Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta nr DUD.0012-5/2021 wynika, ze Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na posiedzeniu w dniu 20.05.2021 r. wyraziła pozytywną opinię w sprawie wydzielenia lewoskrętów w ciągu ul. Wojska Polskiego na skrzyżowaniu z ul. Kostromską. Taką samą decyzję podjęto w odniesieniu do skrzyżowania ul. Kostromskiej z ul. Modrzewskiego przy dojeździe do ul. Modrzewskiego od ul. Polnej. Oba zadania zostały zrealizowane w minionym roku.
Uczestnicy ruchu drogowego do rozwiązania przyjętego na skrzyżowaniu ul. WP z ul. Kostromską nie wnoszą uwag. Natomiast uczestnicy ruchu na podstawie codziennych obserwacji postulują aby dokonać zmian na skrzyżowaniu ul. Kostromskiej z ul. Modrzewskiego. Zmiany powinny polegać na spowodowaniu takiego rozwiązania aby wydzielony lewoskręt pozwalał również jazdę na wprost w kierunku ul. Słowackiego a dotychczasowy pas do jazdy na wprost powinien umożliwiać jazdę w ramach prawo skrętu w ul. Modrzewskiego. Aktualny lewoskręt pozwalający na dojazd do bloków przy ul. Szkolnej 65 i Kostromskiej 49 jest wykorzystywany rzadko, ponieważ wielu kierowców wykonuje lewoskręt na wysokości wjazdu na parking przy Szkole Podstawowej nr 2 i dojeżdża do wspomnianych bloków drogą prowadzącą przez parking znajdujący się po zachodniej stronie bloku przy ul. Kostromskiej 49. Ponadto większa liczba kierowców wjeżdża w ul. Modrzewskiego. Takie rozwiązanie zmniejszyłoby powstawanie korków na ul. Kostromskiej i na rondzie przy ul. Polnej – patrz zdjęcia.
2.Treść interpelacji:
W tym stanie rzeczy wnoszę o rozważenie zastosowanie sugerowanych rozwiązań przez codziennie korzystających kierowców z tej ulicy / posiadam nr. tel. do tychże /
................................................
Podpis Radnego - elektroniczny

40


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)28.05.2023 09:29

Skutecznie blokuje się miasto robiąc szczególnie w centrum ulice tylko jednokierunkowe, tam gdzie od 19 wieku nie zwiększyła się liczba pieszych nawet o jednego. Żeby dojechać do wybranego miejsca w centrum trzeba nadłożyć co najmniej 5 kilometrów. Jak to się ma do tej ekologii którą nam chcą na siłę wcisnąć. Auto żeby pokonać 500 m jedzie 5 km to tylko tym zielonym od góry albo od dołu, może się tak wydawać bo naturalnie sami tworzą problem.

50


Dziadek ~Dziadek (Gość)27.05.2023 14:09

Wjazd w ulice Moryca od miasta i wyjazd do miasta.Sprawa rozwiązana

14


Gossc ~Gossc (Gość)28.05.2023 12:47

Ludziom na Ul.Moryca dobrze się żyje jak jest zamknięta jest cisza i tiry nie jezdza z Dino
Nam mieszkańcom nie przeszkadza że jest zamknięta
Lepiej nich naprawią rowy ;);)

44


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)27.05.2023 10:57

A co z ulicą scaleniową?

32


podKAŁczanin ~podKAŁczanin (Gość)28.05.2023 06:46

Na Moryca przedsiębiorcy? Hahaha ciekawe...

21


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat