Advertisement

Książka na weekend – komisarz Deryło i nowe śledztwo

Sobota, 27 maja 20230
Już po raz jedenasty Max Czornyj postanowił zabrać czytelników do pełnego zbrodni Lublina, gdzie na straży porządku staje komisarz Eryk Deryło. Po raz kolejny będzie musiał odłożyć przejście na emeryturę. Poza tym kryminałem polecamy także szwedzki thriller i powieść historyczną, którą przełożyła na polski piotrkowianka Lila Wawrzynkowska.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to thriller, druga część trylogii duetu Lackberg & Fexeus - powieść zatytułowana „Kult”, a ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Przeniesiemy się do Sztokholmskiej dzielnicy Sodermalm, w której uprowadzony zostaje pięcioletni Ossian. Dochodzenie rozpoczyna się natychmiast, a do policyjnego zespołu Miny Dabiri dołącza negocjator Adam Blom, który dostrzega podobieństwa do wcześniejszej sprawy – niestety mającej tragiczny finał. I wiele wskazuje na to, że i tym razem porwań będzie więcej...

 

fot. K. Żołądek

 

Camilla Lackberg jest jedną z najpopularniejszych szwedzkich pisarek, a jej książki wydawane są już w ponad 60 krajach, a nakład przekroczył 30 milionów egzemplarzy. Z kolei drugi z autorów – Henrik Fexeus jest wykładowcą, performerem i ekspertem w dziedzinie psychologii i komunikacji. Jego książki też osiągnęły miano bestsellerów i zostały przetłumaczone na 30 języków. Jeśli zaciekawił was dorobek tego duetu to ich wspólnej powieści zatytułowanej „Kult” możecie szukać w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 

 

fot. K. Żołądek


Druga propozycja to powieść Maxa Czornyja zatytułowana „Fatum”, którą wydało wydawnictwo Filia. Tym razem w jednym z lubelskich pustostanów dochodzi do makabrycznego odkrycia. Znów w okolicy pojawił się morderca, do tego szaleniec, który jednak zostawił po sobie kilka tropów. Komisarz Eryk Deryło ruszy ich tropem, a my razem z nim.

 

Max Czornyj, piszący adwokat, który praktykował prawo w Polsce i we Włoszech. Stworzył pewnego dnia postać komisarza Eryka Deryło, ma na koncie także cykl kryminalny ze śledczymi Langer i Rembertem, jest autorem thrillerów psychologicznych, a powieści sprzedały się już w nakładzie przekraczającym milion egzemplarzy. Najnowszej książki Maxa zatytułowanej „Fatum” możecie już szukać na półkach w księgarniach.

 

O książce mówiliśmy w jednej z audycji „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to wspomniana już powieść historyczna autorstwa Renate Finckh „Oni obiecali nam przyszłość”, która ukazała się w Polsce nakładem Oficyny Wydawniczej ATUT w przekładzie piotrkowianki Lili Wawrzynkowskiej. To opowieść o młodości i dojrzewaniu w nazistowskich Niemczech. Autorka urodziła się w 1926 roku i była świadkiem historii, którą opisała także na bazie własnych doświadczeń i wspomnień, podkreślając, że nie każdy mieszkaniec ówczesnych Niemiec był zwolennikiem działań wojennych, a młodzi ludzie także mieli marzenia, emocje, zakochiwali się i marzyli o lepszej przyszłości.

 


Życzymy udanej i miłej lektury.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat