Advertisement
Zapraszamy do Kina PIKSEL na film
Film "Wiek Adaline" reż. Lee Toland Krieger. Seans 11 lutego (sobota), o godz. 17:00.
Odkrywamy znane i nieznane - Dwór i park w Gościnnej.
Dziś zachęcamy do zgłębienia historii niestety nieistniejącego już dworu i parku w Gościnnej w gminie Gorzkowice. Zabudowania zachowały się już tylko na starych fotografiach i w pamięci części mieszkańców. Zabudowania, o których dziś mowa odeszły bowiem do historii w latach 60. XX wieku.
Książka na weekend - kryminał twórcy „Ekstradycji”
Na ten weekend polecamy coś szczególnego, dla miłośników serialu „Ekstradycja” i nie tylko. To powieść autora scenariusza do tego kultowego serialu. A kto fascynuje się pracą śledczych i uwielbia kryminały, ten z pewnością nie będzie mógł się oderwać od kolejnej naszej propozycji. Dlatego, by wyrównać nieco ciężar gatunkowy, zestaw uzupełniamy tym razem powieścią obyczajową.
Odkrywamy znane i nieznane – Muzeum Marcepanów w Piotrkowie
Muzeum Marcepanów mieści się w samym centrum Piotrkowa Trybunalskiego, tuż przy Rynku Trybunalskim. Pomysł na utworzenie takiego miejsca zrodził się w 2014 roku na spotkaniu Piotrkowskiego Bractwa Akademickiego im. Zygmunta I Starego, działającego przy filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Wziął się z faktu, że patron Bractwa był miłośnikiem marcepana i właśnie jego powstawanie postanowiono upamiętnić.
Książka na weekend – co gdyby pandemia nigdy nie ustała?
Tym razem prezentujemy zestaw trzech książek trzymających w napięciu. Pierwsza z propozycji to coś z gatunku political-fiction z elementami kryminału. Bo czy zastanawialiście się, jak przebiegałoby śledztwo, gdyby nadal trwała pandemia? A do tego rządy zamieniałyby się w mordercze reżimy? Druga z propozycji to fascynujący i wciągający thriller psychologiczny. A do tego zestawu dorzucamy jeszcze powieść obyczajową.
Co się zdarzyło w Zakopanem... zostaje zakopane
Tytuł odnosi się do nowej polskiej komedii "Niebezpieczni dżentelmeni", która w tym tygodniu premierowo pojawi się na dużym ekranie piotrkowskiego kina Helios. Coś dla siebie znajdą też najmłodsi, dla których z okazji ferii zimowych przygotowano kilka premierowych pokazów. Zapraszamy na przegląd kinowych propozycji.
Odkrywamy znane i nieznane - Park im. ks. Józefa Poniatowskiego
Jest to jeden z kilku znajdujących się na terenie miasta parków. Założono go w 1916 roku, a od 1986 r. posiada status zabytku, co potwierdza odpowiedni wpis w Rejestrze Zabytków. Park upamiętnia postać księcia Józefa Poniatowskiego, choć często skrót w nazwie parku jest mylony i księcia błędnie nazywa się księdzem.
Książka na weekend – wciągający thriller psychologiczny
Są takie książki, od których ciężko się oderwać. I właśnie taką proponujemy tym razem. Thriller, który trzyma w napięciu i ciekawi czytelnika, co jest na kolejnej stronie. Zestaw uzupełniają powieści obyczajowe, a te też są na tyle ciekawe, że ciężko się będzie od nich oderwać.
Nowe wystawy w ODA
13.01.2023 13:38
Nowe wystawy w ODA
W piątek Ośrodek Działań Artystycznych otwiera dwie nowe wystawy, które będzie można oglądać w galeriach przy ul. Dąbrowskiego oraz ul. Sieradzkiej.
Szpiegowski kryminał na dużym ekranie
Kolejny tydzień przynosi kolejną szansę na to, by obejrzeć dobry film w bardzo dobrych warunkach. Na dużym ekranie nadal królują takie nowości, jak "Avatar" czy "Kot w Butach", ale znalazła się też ciekawa propozycja dla miłośników kina trzymającego w napięciu. Jason Statham w roli głównej może oznaczać tylko jedno..., że będzie się działo.

Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat