Artykuły do tagu: Folklor

Wyjątkową lekcję historii dostali widzowie spektaklu "Niepodległa Folklorem Malowana", którzy licznie przybyli w niedzielny wieczór (08.10) do Centrum Idei "Ku Demokracji" w Piotrkowie. Przedstawienie pokazało czas dążenia społeczności wsi piotrkowskiej do odzyskania niepodległości.
Kolejna odsłona
Niepodległa Folklorem Malowana. Pod taką nazwą odbędzie się spektakl przygotowany przez Zespół Ludowy Ziemi Piotrkowskiej 'Piotrkowianie'. Początek przedstawienia w niedzielę (08.10) o godz. 18 w Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie. Inscenizacja przypomni o 160. rocznicy powstania styczniowego i cenie, jaką za wolność płaci naród.
Legendarny zespół wystąpi w regionie
"Święto Kultury Ludowej w Dolinie Wolbórki" to impreza, która już w najbliższą sobotę (16.09.2023) odbędzie się w Czarnocinie. Gwiazdą wydarzenia będzie Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. W programie przewidziano jednak również inne atrakcje.
"Jest Jedna Jedyna” to spektakl słowno-muzyczny, który odbędzie się 13 sierpnia w Wolborskim Centrum Kultury. W programie wydarzenia znalazły się monodram kabaretowy ”Wieczny tułacz” w reżyserii Tadeusza Wiśniewskiego oraz koncert kapeli Fakiry z piosenkami okresu międzywojennego.
Powiat piotrkowski świętował swoje 25-lecie
Międzynarodowy Koncert Letni "Powiat folklorem malowany" zorganizowano w sobotę z okazji 25-lecia istnienia powiatu piotrkowskiego. Swój jubileusz samorząd powiatowy świętował wspólnie z mieszkańcami na terenie parku przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu.
Bitwa Regionów w Mzurkach
Już w najbliższą niedzielę w Mzurkach o godz. 13 rozpocznie się druga część Rodzinnego Pikniku Folklorystycznego pn. „Folklor Znajdzie Cię Wszędzie”. Podczas pikniku wystąpią kapele ludowe oraz odbędzie się "Bitwa Regionów".
Piknik Folklorystyczny w Mzurkach
W czwartkowe popołudnie odbył się kolejny Rodzinny Piknik Folklorystyczny w Mzurkach. Wydarzenie z blisko 25-letnią tradycją w tym roku odbyło się pod hasłem „Folklor znajdzie Cię wszędzie”. Podczas tej imprezy wystąpiły zespoły i kapele folklorystyczne z regionu województwa łódzkiego.
Rodzinny Piknik Folklorystyczny pn.
Już 8 czerwca w Mzurkach (gm. Wola Krzysztoporska) odbędzie się Rodzinny Piknik Folklorystyczny pn. „Folklor znajdzie Cię wszędzie”. Podczas pikniku wystąpią zespoły i kapele folklorystyczne z regionu województwa łódzkiego.
Kapele już grają. Zapraszamy do Wolborza!
Już po raz dziewiętnasty gościmy w regionie Festiwal Folkloru Miejskiego. Impreza, podobnie jak w poprzednim roku, odbywa się w Wolborskim Centrum Kultury.
Zbliża się Festiwal Folkloru Miejskiego
Już w najbliższy weekend odbędzie się 19. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego. Wydarzenie kojarzone z Piotrkowem po raz drugi z rzędu odbędzie w Wolborskim Centrum Kultury w Wolborzu.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat