Artykuły do tagu: ludowa

Na ludową nutę - festiwal twórczości ludowej [ZDJĘCIA]
W sobotę (14.10) w Gorzkowicach odbyło się wydarzenie pn. „Na ludową nutę - festiwal twórczości ludowej powiatu piotrkowskiego”, gdzie miejscowa społeczność mogła zaprezentować lokalny folklor. Organizatorem festiwalu był Łódzki Dom Kultury przy współpracy z gminą Gorzkowice.
Legendarny zespół wystąpi w regionie
"Święto Kultury Ludowej w Dolinie Wolbórki" to impreza, która już w najbliższą sobotę (16.09.2023) odbędzie się w Czarnocinie. Gwiazdą wydarzenia będzie Zespół Pieśni i Tańca Śląsk. W programie przewidziano jednak również inne atrakcje.
Gale sportów walki już organizują. Teraz chcą promować folklor
Znane z organizacji gal sztuk walki "Wirtuoz Challenge wolborskie stowarzyszenie Wirtuoz, tym razem chce promować kulturę ludową i zorganizują przegląd twórczości folklorystycznej, artystycznej i ludowej powiatu piotrkowskiego. Kwotą 40 tys. złotych wydarzenie wesprze samorząd województwa łódzkiego. Umowę w tej sprawie w siedzibie Biblioteki Pedagogiczne w Piotrkowie podpisali przedstawiciele stowarzyszenia Wirtuoz oraz wicemarszałek Zbigniew Ziemba.
Muzyczne odkrycie w piotrkowskim muzeum
Wśród zgromadzonych w Muzeum w Piotrkowie eksponatów udało się odnaleźć prawdziwą perełkę muzyki ludowej Ziemi Piotrkowskiej. To zapisy tekstów i nut utworów ludowych wykonywanych przez kapele działające na obszarze dawnego powiatu piotrkowskiego.
Świąteczny kiermasz i warsztaty ludowe
Poszukujesz unikatowych prezentów na święta? Stwórz własne upominki podczas świątecznego kiermaszu sztuki ludowej połączonego z warsztatami tradycyjnych ozdób choinkowych. Na to wyjątkowe wydarzenie zaprasza Łódzki Dom Kultury.
Śpiewająca Fantazja - edycja ludowa już od niedzieli
W Piotrkowie odbędzie się kolejna edycja festiwalu Piosenki Przedszkolnej "Śpiewająca Fantazja - edycja ludowa". Tym razem do zabawy będą mogli włączyć się zarówno piotrkowianie, ale także i dzieci z powiatu piotrkowskiego. Festiwal rozpocznie się w niedzielę i potrwa trzy dni.
Ludowa Biesiada z Czarnocina odebrała nagrodę
Przedstawiciele Zespołu Ludowa Biesiada z Czarnocina (wraz z byłą opiekunką zespołu Barbarą Sabat i obecną instruktorką Mileną Dzięcielewską, a także sekretarzem gminy Honoratą Krajewską) pojechali do siedziby Łódzkiego Domu Kultury w Łodzi po odbiór nagrody Sejmiku Województwa Łódzkiego.
Mniej więcej do 23:00 potrwa festiwal muzyczny "Na swojską nutę" na błoniach Parku Podworskiego w Mzurkach (gm. Wola Krzysztoporska).
Czarnocin. Jubileusz „Ludowej Biesiady”
140 piosenek w repertuarze i 10 lat śpiewania – zespół LUDOWA BIESIADA z Czarnocina obchodził swój pierwszy prawdziwy jubileusz. Za grupą pierwsza dekada istnienia.
Podczas uroczystości, która odbyła się w piątek 20 kwietnia można było usłyszeć kilkanaście kompozycji, były również wyróżnienia, nagrody i obietnice.
Kierownikiem zespołu jest Barbara Sabat, sekretarz gminy Czarnocin.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat