Artykuły do tagu: zespół

Czas na młode talenty. Zgłoś się do konkursu OEA MOK
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury zaprasza zespoły oraz solistów amatorów do udziału w I Przeglądzie Zespołów Młodzieżowych i Nie Tylko.
Z motyką na... ziemniaki [ZDJĘCIA]
Już po raz drugi społeczność Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach wzięła udział w wykopkach motyczkowych. Do uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły dołączyli także włodarze Powiatu Piotrkowskiego: starosta Piotr Wojtysiak i wicestarosta Dariusz Magacz.
Wyjątkową lekcję historii dostali widzowie spektaklu "Niepodległa Folklorem Malowana", którzy licznie przybyli w niedzielny wieczór (08.10) do Centrum Idei "Ku Demokracji" w Piotrkowie. Przedstawienie pokazało czas dążenia społeczności wsi piotrkowskiej do odzyskania niepodległości.
Kolejna odsłona
Niepodległa Folklorem Malowana. Pod taką nazwą odbędzie się spektakl przygotowany przez Zespół Ludowy Ziemi Piotrkowskiej 'Piotrkowianie'. Początek przedstawienia w niedzielę (08.10) o godz. 18 w Centrum Idei „Ku Demokracji” w Piotrkowie. Inscenizacja przypomni o 160. rocznicy powstania styczniowego i cenie, jaką za wolność płaci naród.
Nowy inkubator powiatowy ułatwi produkcję soków i przetworów
Wytwarzanie soków, przetworów, wypiek chleba i cukierniczych specjałów będzie zdecydowanie łatwiejsze dzięki otwarciu kolejnego powiatowego inkubatora. Utworzono go niemal od podstaw, bo wykorzystując dawną wozownię, na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czarnocinie.
Coraz więcej dziewcząt trafia do klas mundurowych
Zakończył się dodatkowy nabór do szkół ponadpodstawowych w powiecie piotrkowskim. Jakim powodzeniem wśród absolwentów podstawówek cieszyły się poszczególne placówki oświatowe podległe Starostwu w Piotrkowie Trybunalskim? O tym na antenie Stefy FM mówił ostatnio wicestarosta Dariusz Magacz, podsumowując przebieg tegorocznej rekrutacji.
Universe już w sobotę w Piotrkowie
"Tyle chciałem ci dać", "Wołanie przez ciszę", "W perły zmienić deszcz" to tylko część z przebojów, które będzie można usłyszeć na sobotnim koncercie grupy Universe w Piotrkowie. Ze względu na zapowiadane burze występ przeniesiony został z amfiteatru miejskiego do sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury przy al. 3 Maja 12.
17.07.2023 14:46
Piotrkowianie na podium
Zespół Ludowy Piotrkowianie zajął trzecie miejsce podczas Ogólnopolskiego Festiwalu „Brzeg folklorem malowany”, który odbył się w miejscowości Brzeg w województwie opolskim.
Festyn sztuki bazART w
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Piotrkowie odbył się wyjątkowy festyn. Dotyczył on sztuki bazART. Wydarzenie przygotowało Liceum Sztuk Plastycznych przy współpracy z samorządem uczniowskim Technikum Menadżersko-Usługowego.
Spotkają się, by wesprzeć Laurę
Na charytatywny turniej siatkarski kobiet zapraszają przedstawiciele Ludowego Zespołu Sportowego "Błysk" oraz urzędnicy z gminy Aleksandrów. Podczas imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka na rzecz 7-letniej Laury z Piotrkowa, która cierpi na zespół Aperta.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat