Odkrywamy znane i nieznane - Bąkowa Góra
W tym tygodniu proponujemy wycieczkę do Bąkowej Góry w gminie Ręczno, czyli niespełna 40 km od Piotrkowa. Podziwiać tu można pochodzący z XVIII wieku zabytkowy Dwór Małachowskich oraz ruiny XIV-wiecznego zamku. A z liczącego 282 m n.p.m. wzgórza można podziwiać panoramę doliny Pilicy i wznoszących się na horyzoncie szczytów Pasma Przedborsko-Małogoskiego - z najwyższym w województwie łódzkim wzniesieniem, jakim jest Fajna Ryba (347 m n.p.m.).
Książka na weekend - listopadowe lektury nie tylko do poduszki
Wieczory znowu mamy coraz dłuższe, dlatego dobrze dobrana książka pozwala zapomnieć o tym fakcie i daje możliwość przeniesienia się w zupełnie inne miejsca i światy. W tym tygodniu proponujemy książki, których akcja przeniesie nas zarówno na Mazury, jak i w miejsce pełne tajemnic, a do tego dorzucimy praktyczny poradnik dla poszukujących sensu egzystencji.
Biograficzny film o Kalinie Jędrusik za kilka dni w Piotrkowie
Film "Teściowie" z Wojtkiem Baranowskim w cyklu "Kultura dostępna", premiery "Pitbulla" Patryka Vegi i kolejnej części przygód Pszczółki Mai - tak zapowiada się najbliższy tydzień w piotrkowskim kinie Helios. Nadal jeszcze na ekranie wyświetlane będą takie filmy, jak "Diuna", "Furioza" czy kierowane do młodego widza filmy animowane "Ron usterka", "Rodzina Addamsów 2" oraz "Ainbo - Strażniczka Amazonii".
Chłopcy malowani - wystawa na parkanie Muzeum
Muzeum w Piotrkowie zaprasza na plenerową wystawę „Chłopcy malowani. Poezja i proza Legionów Polskich”. Na kilkunastu planszach zaprezentowane są archiwalne zdjęcia i legionowe wspomnienia.
Odkrywamy znane i nieznane - Piotrkowska Manufaktura
Znajdujący się przy ul. Sulejowskiej budynek bardzo często nazywany jest mianem piotrkowskiej Manufaktury, a to za sprawą stylu i materiału z jakiego powstał. Kojarzyć się może z łódzkim centrum handlowym, bo i historia obu miejsc jest związana z przemysłem.
Kolejne zaduszki jazzowe w Piotrkowie
Tym razem zagra Kasztelania Swing Band i grupa solistów. Koncert odbędzie się w niedzielę (07.11) na terenie parafii św. Jacka i Doroty przy ul. Wojska Polskiego.
Książka na weekend - zestaw kryminałów na jesień
Na jesienne wieczory tym razem polecamy serię kryminałów. Wartka fabuła i wiele punktów zwrotnych w akcji, to cechy, którymi charakteryzują się proponowane dziś książki. To powieści docenionych i nagradzanych już autorów i nikt nie powinien żałować, że po nie sięgnął w wolnej chwili.
Udane zaduszki w jazzowym stylu (zdjęcia)
Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto oraz Ośrodek Działań Artystycznych zaprosiły fanów jazzu na tradycyjne zaduszki jazzowo-artystyczne. Wyjątkowy koncert odbył się w piątek (05.11) w Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie. Wziął w nim udział komplet publiczności.
Jazzowe-artystyczne zaduszki
Stowarzyszenie Loża Kulturalna Stare Miasto oraz Ośrodek Działań Artystycznych zapraszają na tradycyjne zaduszki jazzowo-artystyczne. Wyjątkowy koncert odbędzie się w piątek w Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie. Początek o godzinie 19:00.
Kolejna część Pitbulla wchodzi do kin
Najbliższy tydzień oznacza nowe premiery. W piotrkowskim kinie Helios będzie można obejrzeć kilka ciekawych tytułów, w tym wspomniany w tytule nowy film Patryka Vegi. Jednak wśród nowości znajduje się, jak zazwyczaj, sporo propozycji dla rodzin z dziećmi, m.in. nowa część przygód kultowej Pszczółki Mai.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat