Odkrywamy znane i nieznane - Piotrkowskie cmentarze
Wspomnienie świętych w pierwszym dniu listopada i wspomnienie bliskich zmarłych w Dzień Zaduszny dzień później, oznacza wizyty na wielu nekropoliach. W Piotrkowie nie brakuje cmentarzy z bogatą historią, dlatego tym razem skupimy się na tych historycznych miejscach. W wielu przypadkach zabytkowych.
Książka na weekend - miłosne przygody i zbrodnia w górach
W tym tygodniu mamy prawdziwy emocjonalny miks. Bo wśród propozycji mamy zarówno polski erotyk, który rozbudzi wyobraźnię czytelniczek, jak i kolejną powieść rodzimego mistrza grozy i suspensu – Remigiusza Mroza, który znów zabierze nas w góry. A dokładniej w Tatry, gdzie znów doszło do morderstwa. Całość uzupełni nowy kryminał Hanny Greń.
Halloweenowe premiery w kinach już w ten weekend
Weekend na przełomie października i listopada zapowiada się ciekawie dla miłośników dużego ekranu. Kino Helios w Piotrkowie przygotowało też dodatkowe atrakcje w postaci maratonów filmowych o tematyce nawiązującej do Halloween. Zarówno do popularnego i w Polsce święta, jak i do serii filmów grozy o tym właśnie tytule.
O miłości i przemijaniu
Na poetycko-teatralny wieczór wypełniony wspomnieniami zaprasza Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Odkrywamy znane i nieznane - Piotrkowska Mediateka
Mediateka 800-lecia w Piotrkowie to połączenie nowoczesnych technologii i architektury ze zbiorami, które pamiętają jeszcze poprzednie stulecia. Obiekt wybudowany z okazji jubileuszu 800. lat od założenia miasta, ma służyć mieszkańcom do zdobywania wiedzy, szukania pasji i oderwania się od rzeczywistości, bo to daje zagłębienie się w świat książek i przygotowanych przez ich autorów historii.
Książka na weekend - poruszające historie i ludzkie dramaty
Na ten weekend proponujemy książki, które tematycznie oscylują wokół ludzkich dramatów. Zawiedziona miłość, utracone dziecko i kryzys wywołany brakiem podstawowego środka do życia. To motywy przewodnie proponowanych dziś książek. To książki uznanych autorów, którzy potrafią skupić uwagę czytelnika od pierwszych stron, po ostatni akapit. Na pewno nikt przy tej lekturze nie będzie się nudził.
Dawny Piotrków, dawni piotrkowianie
„Dawny Piotrków, dawni piotrkowianie" to tytuł wystawy, którą oglądać będzie można w salach piotrkowskiego Muzeum. Wernisaż wystawy zaplanowano w piątek o godz. 17:00. Wystawa poświęcona została m.in. ubiorom dawnych piotrkowian, począwszy od XII wieku aż do XIX wieku.
Diuna i Halloween - czyli co nowego w kinie?
Na ekrany kin znów wchodzą ciekawe produkcje. Dla miłośników Franka Herberta premiera "Diuny" jest długo oczekiwanym wydarzeniem, ale mamy też powrót do filmowej klasyki, czyli serii horrorów "Halloween". Najmłodsi będą mogli się bawić i śmiać przy takich filmach animowanych, jak choćby "Rodzina Addamsów 2" czy "Ainbo, strażniczka Amazonii". Sprawdzamy co jeszcze w najbliższych dniach pojawi się na ekranach piotrkowskiego kina "Helios".
Sterowiec WOLNOŚĆ w Focus Mall w Piotrkowie
Od 19 do 24 października w ramach VI Piotrkowskiego Biennale Sztuki, wystawy ogólnopolskiego konkursu, w galerii Focus Mall w Piotrkowie Trybunalskim można oglądać wyjątkową instalację sterowca, pracę autorstwa Katarzyny Łyszkowskej. Sterowiec zawisł w przestrzeni centrum pod świetlikiem przy wejściu głównym. W sobotę 23 października, od godz. 15.00 w galerii, każdy Piotrkowianin może pozostawić swój rysunkowy komunikat, znak lub zdanie w rozpoczętym przez artystkę długoterminowym (2021-2028 r.) naborze do kolekcji WOLNOŚĆ.
Występ Kacpra Kuszewskiego zakończył
Tegoroczna, 19. już edycja "Trybunałów Uśmiechu", zakończyła się śpiewająco. To za sprawą spektaklu Kacpra Kuszewskiego, który zabawiał publiczność humorystycznymi opowieściami i specjalnie przygotowanymi piosenkami. Aktor znany z serialu "M jak Miłość" zaskarbił sobie serca piotrkowskiej publiczności.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat