Artykuły do tagu: powieść

Książka na weekend – powieść detektywistyczna dla najmłodszych
Na coraz chłodniejsze wieczory polecamy coś dla każdego pokolenia. Najmłodsi znajdą w proponowanym dziś zestawie powieść detektywistyczną, starszym czytelnikom polecamy powieść osadzoną w realiach II wojny światowej, a zestaw uzupełniamy książką pełną ciekawostek o fobiach i maniach. Ale po kolei...
Powieść z regionem i historią w tle
Wojenne ulice Radomska, historia oparta na kanwie prawdziwych wydarzeń i połączenie historii i fantastyki – te elementy łączy w sobie powieść Marcina Wodo ,,Banditenstadt w ogniu".
Autorka bestsellerów przyjedzie do Piotrkowa
Piotrkowska mediateka zaprasza na spotkanie z Magdaleną Stachulą, autorką bestsellerowych thrillerów psychologicznych i powieści sensacyjnych. Pisarka w Piotrkowie pojawi się już w najbliższy piątek.
Wieczór autorski Marii Paszyńskiej w Mediatece 800-lecia
Mediateka 800-lecia zaprasza na spotkanie z Marią Paszyńską, autorką  powieści obyczajowo-historycznych. Zaplanowano je na najbliższy piątek (25 sierpnia), na godzinę 18:00.
Książka na weekend – nowy kryminał Hanny Greń
Na ten weekend polecamy zestaw składający się z kryminału i powieści obyczajowych, bowiem poza wspomnianą w tytule powieścią polskiej Agaty Christie polecamy też coś z lżejszą fabułą. To powieści Sylwii Kubik i Sandry Stawińskiej.
Książka na weekend – powieść z Sulejowa
Tym razem proponujemy książkę napisaną i wydaną w Sulejowie, ale zestaw na najbliższe dni zawiera też dobry i mocny thriller oraz osadzony w czasach wojennych romans. Książki od niedawna można znaleźć w księgarniach.
Książka na weekend – brawurowy kryminalny debiut
Na jeden z ostatnich weekendów przed wakacjami proponujemy wyjątkowy debiut kryminalny, dzięki któremu będziemy mogli rozwiązać zagadkę z czasów PRL. W taką podróż w czasie zabierze nas jeden z autorów. A wśród dzisiejszych propozycji znajdziecie także powieści, których akcja pozwoli nam przenieść się do Szwecji i do USA.
Spotkanie wokół książki
"Oni obiecali nam przyszłość. Opowieść o młodości i dojrzewaniu w nazistowskich Niemczech" - powieść historyczna autorstwa Renate Finckh, która ukazała się w Polsce w przekładzie piotrkowianki Lili Wawrzynkowskiej.
Książka na weekend – komisarz Deryło i nowe śledztwo
Już po raz jedenasty Max Czornyj postanowił zabrać czytelników do pełnego zbrodni Lublina, gdzie na straży porządku staje komisarz Eryk Deryło. Po raz kolejny będzie musiał odłożyć przejście na emeryturę. Poza tym kryminałem polecamy także szwedzki thriller i powieść historyczną, którą przełożyła na polski piotrkowianka Lila Wawrzynkowska.
Książka na weekend - kryminał okiem sądowego patologa
Kolejny weekend wiosny proponujemy spędzić nie tylko z kryminałem, bo w tym tygodniu zestaw uzupełniają dwie powieści obyczajowe. Wiosna przecież kojarzy się z romantycznymi wieczorami.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat