Advertisement

Książka na weekend – nowy kryminał Hanny Greń

Sobota, 19 sierpnia 20230
Na ten weekend polecamy zestaw składający się z kryminału i powieści obyczajowych, bowiem poza wspomnianą w tytule powieścią polskiej Agaty Christie polecamy też coś z lżejszą fabułą. To powieści Sylwii Kubik i Sandry Stawińskiej.
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza propozycja to powieść Sylwii Kubik „Zakochana zakonnica”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. Na kartach powieści poznamy Patrycję, która jest pełną energii i chęci do działania dziewczyną, chętnie angażującą się w pomoc przykościelną. Po zakończeniu szkoły chce pójść w ślady spotykanych każdego dnia sióstr zakonnych. Ale po przekroczeniu murów klasztoru zderza się z tamtejszą rzeczywistością. Przenieśmy się na chwilę na karty powieści.

 

fot. K. Żołądek

 

Sylwia Kubik lubi pisać o miłości, a spod jej pióra wyszły już takie książki, jak choćby „Żuławska miłość”, „Zimowe Żuławy” czy „Żuławska tajemnica”. Teraz dostajemy opowieść w nieco innym anturażu, a powieści „Zakochana zakonnica” możecie już szukać w księgarniach.

 

O tej książce można też posłuchać:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Druga propozycja to nowy kryminał Hanny Greń. Jej najnowsza powieść zatytułowana jest „Zły wybór” i ukazała się niedawno nakładem wydawnictwa Czwarta Strona. Znowu dostajemy do ręki wielowątkową historię, która będzie tym razem ocierać się o fanatyzm religijny, a akcja przeniesie nas w lata 90-te.

 

Hanna Greń, urodzona w Wiśle, a zamieszkała w Bielsku-Białej, gdzie powstają obecnie jej kryminalne historie. Choć jest ekonomistką, to liczby porzuciła na rzecz liter, z których zamiast nudnych rachunkowych zestawień składa pasjonujące opowieści. A w wolnych chwilach uwielbia spacery po lesie, dobre książki i haftowanie, któremu też poświęca swoje wolne chwile.

 

O książce można też było posłuchać w jednej z audycji w cyklu „Książka na weekend”:

 


 


fot. K. Żołądek

 


Trzecia propozycja to powieść Sandry Stawińskiej „Dziewczyna z wulkanu”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res. Autorka sugeruje w niej, że tylko przełamując lęk, można zacząć czerpanie z życia pełnymi garściami. A przekonamy się o tym śledząc losy Nadiny, którą życie rzuciło na głęboką wodę. Z tym, że dziewczyna panicznie boi się wody. I wysokości. Właściwie to… Nadina boi się żyć. Tak prawdziwie, poza swoją złotą klatką, w której codziennie odgrywa rolę przykładnej żony i matki. Ale po wybuchu wulkanu w Islandii, gdy niebo dla samolotów zostaje zamknięte, dla Nadiny otwierają się nowe możliwości. A jakie? O tym przekonajcie się już sami sięgając po proponowaną dziś powieść.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat