Wystarczy zeskanować kod QR i bezpłatna aplikacja powiatu piotrkowskiego będzie gotowa do użytku. Może ją pobrać każdy mieszkaniec posiadający telefon komórkowy, czy tablet z systemem Android lub iOS. Dlaczego warto to zrobić?
Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie Trybunalskim gościła uczestników I edycji konkursu medycznego dla uczniów szkół ponadpodstawowych ,,Wiem, Potrafię, Ratuję”.
Władze Piotrkowa podpisały umowę na wykonanie modernizacji stawu w parku m. ks. J. Poniatowskiego. Prace w głównej mierze obejmą wzmocnienie skarp.
Chodnik przy ulicy Kotarbińskiego w Piotrkowie między przedszkolem a kościołem, po opadach deszczu lub roztopach, znajduje się pod wodą. Powoduje to niemałe problemy dla pieszych.
Wspólne działania policjantów z Tuszyna oraz funkcjonariuszy łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej doprowadziły do zabezpieczenia pięciu nielegalnych automatów do gier hazardowych. Mundurowi znaleźli też w lokalu papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy.
Wystartowała budowa stacji ładowania dla elektrycznych autobusów, które już niebawem wyruszą na ulice naszego miasta. Niezbędna infrastruktura stanie na zajezdni MZK oraz dwóch pętlach autobusowych.
Rozpoczął się kolejny etap trwającej od połowy stycznia kompleksowej termomodernizacji budynków Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Trwają końcowe prace związane z ocieplaniem i izolacją fundamentów oraz dachów, teraz przyszedł czas na ocieplanie ścian zewnętrznych oraz wymianę stolarki okiennej.
118 najlepszych nauczycieli kształcenia zawodowego w 52 dziedzinach zostało nagrodzonych i wyróżnionych podczas gali „Zawodowiec Roku 2022”. „Musimy dbać o nauczycieli zawodu, bo są bardzo ważni dla polskiej gospodarki” - mówiła Marzena Machałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki.
Podpisano umowę na generalną modernizację budynku po dawnym dworcu PKS w Piotrkowie. To drugi etap tworzenia Powiatowego Centrum Przesiadkowego. Prace mają ruszyć już w kwietniu.
W skali globalnej tylko 50 ze zbadanych przez Travel Smart 322 firm wyznaczyło sobie cele dotyczące ograniczenia lotów służbowych. Spośród firm, które takie cele mają, tylko cztery otrzymały „złoty standard”, czyli raportują emisje z podróży lotniczych i zobowiązały się do ich redukcji o 50% lub więcej, do 2030 roku lub wcześniej. Są to Novo Nordisk (farmaceutyki, Dania), Swiss Re (finanse, Szwajcaria), Fidelity International (finanse, Wielka Brytania) i ABN Amro (finanse, Holandia).