Artykuły do tagu: dofinansowanie

Pięćdziesiąt sołectw z dofinansowaniem
Aż 600 tys. zł trafi na konta 50 sołectw w powiecie piotrkowskim. To pieniądze z budżetu województwa łódzkiego w ramach programu "Sołectwo na plus". Najwięcej trafi do miejscowości w gminie Rozprza, niewiele mniej do gmin Sulejów i Wola Krzysztoporska.
Będą nowe wozy dla druhów OSP
OSP Krzepczów w gminie Grabica oraz OSP Trzepnica w gminie Łęki Szlachetne otrzymają nowe wozy bojowe. Zakup aut będzie możliwy dzięki dofinansowaniu, jakie popłynie z Kancelarii Premiera.
Druhowie otrzymają dofinansowania na sprzęt
Kilkadziesiąt jednostek OSP z naszego regionu otrzyma pieniądze na doposażenie swoich strażnic. Umowy w tej sprawie zostały podpisane w środę (24.05.2023) w komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. Dodatkowy sprzęt dzięki dofinansowaniom będą mogli zakupić także druhowie z powiatu piotrkowskiego.
Łódzkie wspiera kulturę - także w naszym regionie
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przyznał dofinansowania na organizację imprez i wydarzeń kulturalnych stowarzyszeniom z Piotrkowa i okolic. Przyznane dotacje pozwolą m.in. na zorganizowanie ogólnopolskiej imprezy Folk Festival przez stowarzyszenie Agrafa, a także Wojewódzkich zawodów Sikawek Konnych i Przenośnych, którego inicjatorami są członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Przygłowie.
W gminie Aleksandrów wyremontują kolejny odcinek drogi
Władze gminy Aleksandrów pozyskały środki na przeprowadzenie nowej inwestycji. Pieniądze przeznaczone zostaną na remont drogi gminnej na odcinku Borowiec-Kotuszów.
28.03.2023 11:43
Stawiają na sport
Gmina Grabica otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości ponad 1,75 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na przebudowę i rozbudowę stadionu sportowego w Szydłowie. Urzędnicy zapewniają, że dzięki temu chcą poprawy jakości i dostępności tego obiektu sportowego.
Będą nowe ekopracownie w Piotrkowie?
O pięć nowych ekopracowni mają wzbogacić się piotrkowskie szkoły. Na realizację tych inwestycji urzędnicy chcą pozyskać dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Będą nowe samochody dla OSP w powiecie piotrkowskim
Pięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymało dofinansowanie na zakup nowych samochodów bojowych. W piątek w Moszczenicy o przekazaniu pieniędzy dla druhów poinformowali politycy Prawa i Sprawiedliwości.
Pół miliona dla Aleksandrowa
Ponad 530 tysięcy złotych na realizację bardzo ważnej modernizacji drogi pozyskała gmina Aleksandrów. Chodzi o przebudowę drogi między miejscowościami Borowiec i Kotuszów.
Dofinansowanie do remontu trzech dróg
Trzy odcinki dróg na terenie gminy Wola Krzysztoporska zostaną wyremontowane przy wsparciu środkami z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Decyzja o przyznaniu dofinansowania w kwocie niemal 740 tys. zł dotarła do gminy na początku lutego.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat