Advertisement

Będą nowe wozy dla druhów OSP

Czwartek, 01 czerwca 202323
OSP Krzepczów w gminie Grabica oraz OSP Trzepnica w gminie Łęki Szlachetne otrzymają nowe wozy bojowe. Zakup aut będzie możliwy dzięki dofinansowaniu, jakie popłynie z Kancelarii Premiera.

Ładuję galerię...

O przyznaniu dofinansowań podczas konferencji prasowej poinformował poseł Grzegorz Lorek.

Chodzi o przyznaniu promes w wysokości 800 tysięcy złotych. Będzie to stanowić około 80% dofinansowania na zakup nowego samochodu. Resztę będą musiały pokryć Urzędy Gmin. Pieniądze pochodzą z rezerwy Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego - mówił poseł Grzegorz Lorek, który podkreślał świetną współpracę ze strażakami. - Wskazanie akurat tych Ochotniczych Straży Pożarnych nie jest przypadkowe. Jednostka w Trzepnicy należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Do tego znajduje się w centrum gminy, więc jej znaczenie jest niebagatelne. Z kolei OSP Krzepczów to wyjątkowa historia, ale nie tylko. Myślę, że warto odnotować mało znany fakt. Otóż druhowie sami, w czynie społecznym,  zbudowali swoją remizę. I nie działo się to w latach 60-tych, ale teraz, w 2022 roku - podkreślał poseł Lorek.  

Na konferencji prasowej obecni byli druhowie z obu jednostek, którzy nie kryli zadowolenia z faktu, że będą mieć nowe samochody. 

Obecnie dysponujemy samochodem 29-letnim. Jesteśmy jednostką krajowego systemu, więc nowszych samochód jest tutaj potrzebny. Ten daje radę, ale dzięki nowemu będziemy mogli lepiej i szybciej nieść pomoc. Jesteśmy jednostką znajdującą się w centrum gminy, więc dojazd do każdego miejsca od nas jest najlepszy - podkreślał Dariusz Badysz, prezes OSP Trzepnica. 

Rządowe dofinansowanie ma pokryć około 80 procent, resztę muszą w swoich budżetach znaleźć władze poszczególnych gmin. Jak deklarowali obecni na spotkaniu samorządowcy, zarówno w jednym, jak i drugi przypadku nie będzie z tym problemu. O wsparciu ze strony gminy Grabica zapewniła Edyta Skałbana, sekretarz gminy. Radości z przyznanego dofinansowania nie krył także wójt Łęki Szlacheckich Piotr Łączy.

Temat zabezpieczenia wkładu własnego był obecny na ostatniej sesji Rady Gminy. Zarówno ja, jak i radni zadeklarowaliśmy takie wsparcie. Nie ukrywam tego, że nasza gmina jest uboga. Każde takie dofinansowanie jest nieocenionym wsparciem, z którego chętnie korzystamy. Powiem nawet więcej. Bardzo źle świadczyłoby to o wójcie i radzie gminy, gdybyśmy taki okazji nie wykorzystywali - podkreślał Piotr Łączny. 

 

Formalności związane z zakupem nowego samochodu w gminie Grabica są już zaawansowane, a auto niedługo powinno trafić do strażaków. Nieco później samochód bojowy trafi do OSP Trzepnica, ale - jak zapewnił wójt Łączny - gmina dołoży wszelkich starań, aby stało się to jak najszybciej. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Normals ~Normals (Gość)01.06.2023 12:09

Gminy muszą 2 razy więcej kasy dać i się nie fotografują i kartonów nie robią. Cyrk pisowski

44


go?ć_tomasz ~go?ć_tomasz (Gość)01.06.2023 12:50

David Bowie kiedyś powiedział: Oklaskiwanie polityków tylko dlatego, że wybudowali nowy szpital, autostradę czy linię kolejową za publiczne pieniądze, jest tym samym, czym oklaskiwanie bankomatu dlatego, że wypłaci wam wasze pieniądze. Z rozdawaniem samochodów strażackich jest identycznie.

131


Grz ~Grz (Gość)02.06.2023 09:55

Pieniądze nie pochodzą z rezerwy premiera, (no chyba, że z jego prywatnych pieniędzy), tylko z naszych podatków. To, że normalna rzecz jest robiona z taką pompą,to jest skandal. Widać, że wybory idą. Nie będę używał bardziej dosadnych słów, bo komentarz nie przejdzie.

30


gosccc ~gosccc (Gość)02.06.2023 09:17

Następne pieniądze wyrzucone w błoto, by chłop ze wsi miał czym na dożynki jechać...Wyprzedzę komentarze mieszkam na wsi i z własnych obserwacji uważam, że to głupota. W małych miejscowościach te wozy wyjeżdżają tylko na wiejskie imprezy.

32


Taki Michał ~Taki Michał (Gość)01.06.2023 21:46

No i super.

20


Rzutki gość... ~Rzutki gość... (Gość)01.06.2023 19:43

... ten Lorek. 800 tys. ot tak sobie wydał.

21


goœć_anna ~goœć_anna (Gość)01.06.2023 19:32

Pieniądze z kancelarii premiera, które ma z podatków płaconych przez pracujących!!! Oni nie mają własnych pieniędzy.

70


Siema Heniu ~Siema Heniu (Gość)01.06.2023 17:40

Najpierw zabrali gminom kasę,a teraz każą im dopłacać do wozów bojowych. Czy to nie draństwo? Wilki promujące się owieczkami.

52


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)01.06.2023 14:13

Brawo Poseł Grzegorz Lorek!

26


Pan i Władca ~Pan i Władca (Gość)01.06.2023 13:52

Idą wybory. Nasi kochani politycy zaczynają być coraz bardziej aktywnik. Coś mało ostatnio Pana i Władcy Faceboooka.

01


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat