Jeden z najbardziej znanych polskich zespołów pieśni i tańca zaprezentował się wolborskiej publiczności w towarzystwie artystów baletowych oraz orkiestry i chóru. Koncert zespołu Mazowsze pod dyrekcją Jacka Bonieckiego, odbył się w ramach projektu NIEPODLEGŁA.
Współczesne zespoły ludowe powstają najczęściej z oddolnej, spontanicznej potrzeby. Przyświeca temu chęć muzykowania, spotykania się, promowania swojego regionu, a także ocalenia od zapomnienia miejscowego dziedzictwa kulturowego. Tak też jest w przypadku zespołu Grabiczanie. Zespół z założenia miał charakter amatorski, a jego celem była popularyzacja wśród mieszkańców regionu muzyki ludowej tzw. folkloru reaktywowanego. Z biegiem czasu repertuar poszerzył się o muzykę popularną, kolędy i pastorałki, również te stare i zapomniane.
Zespół do spraw elektromobilności powołał 3 lipca prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak. Głównymi zadaniami nowego zespołu będą: inicjowanie działań lokalnej polityki elektromobilności poprzez zapewnienie odpowiednich rozwiązań w obszarze nowych technologii, które usprawnią funkcjonowanie miasta; przygotowanie koncepcji projektów w sektorze elektromobilności, systemów transportu - w tym planowanych do objęcia dofinansowaniem UE; współpraca z partnerami zewnętrznymi.
Zwiedzanie siedmiu parków krajobrazowych województwa łódzkiego, wizyta w Leśnej Osadzie edukacyjnej w Kole, warsztaty z wykonywania karmników dla ptaków czy las w słoiku to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników 7 edycji projektu Kolorowa Lokomotywa organizowanego przez Łódzki Dom Kultury.
Gry językowe, zawody sportowe, quizy matematyczne, prezentacje układów mechatroniczno-pneumatycznych to tylko część atrakcji, które zorganizowano w piątek z okazji Dnia Drzwi Otwartych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie.
Zespół Pasjonatki, działający pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej, z instruktorem Grzegorzem Bogusem obchodził w sobotę, 11 maja swój jubileusz - 10-lecie powstania.
Dla pracowników Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, kwiecień jest miesiącem pamięci narodowej. Przedstawiciele tej instytucji dbają o to, aby mieszkańcy pamiętali zarówno o polskim narodzie, jak i innych nacjach, które pomogły zapisać naszą historię. Dzięki działaniom takim powstała m.in ścieżka dydaktyczna majora Hubala.
W ostatnich dniach marca uczniowie z ZSP CKU w Szydłowie wrócili z zawodowych praktyk w Grecji. Klasa III o profilu technik rolnik przez dwa tygodnie poznawała specyfikę pracy na plantacjach kiwi, kasztanowca jadalnego, migdałów, oliwek czy orzeszków ziemnych. W wolnych chwilach młodzież zwiedzała Ateny, Saloniki, klasztory w Meteorach i odbyła rejs na wyspę Paleo Trikeri.
Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął w piątek (22 marca) konkurs na świadczenia ratownictwa medycznego w Łódzkiem. Od 1 kwietnia w Łódzkiem będzie jeden rejon operacyjny, obsługiwany przez jedną scentralizowaną dyspozytornię medyczną i 105 zespołów ratownictwa medycznego, czyli o 5 zespołów ratownictwa medycznego więcej niż dotychczas. Trzy z nich będą stacjonowały w małych miejscowościach, na czym zyskają m.in. mieszkańcy gminy Grabica.
Na terenie całej Polski i za naszą wschodnią granicą odbywały się w grudniu eliminacje do XXV Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika w Będzinie. Przegląd każdego roku gromadzi kilkanaście tysięcy osób w różnym wieku, których łączą pasja i talent muzyczny.