Piotrków Trybunalski znalazł się w pierwszej dziesiątce miast w Polsce, które warto odwiedzić po pandemii - donoszą media . Zestawienie przygotował portal The First News.
Do 4 listopada potrwa internetowa zbiórka na rzecz ratowania piotrkowskich powązek.
W tym roku Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył na ratowanie zabytków pięć milionów złotych. Dotacje zostały podzielone pomiędzy 65 obiektów znajdujących na terenie całego regionu. Na liście są też zabytki z naszego regionu, m.in. kościół w Sulejowie czy piotrkowska Fara.
Siedem zabytków z Piotrkowa i powiatu otrzyma dotację z budżetu województwa łódzkiego na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane.
Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego po raz 32. prowadzi kwestę na rzecz piotrkowskich powązek. Z zebranych pieniędzy odnawiane są nagrobki znajdujące się na Starym Cmentarzu Rzymsko-Katolickim.
Prezydent Piotrkowa podzielił pieniądze na konserwację zabytków sakralnych w mieście. W puli było 310 tys. zł, które trafią do 8 piotrkowskich parafii.
Dwie tablice turystyczne z opisami zabytków stanęły w Wolborzu. W sumie będzie ich kilkanaście. System informacji turystycznej powstał przy współpracy Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza z Urzędem Miejskim.
XXXI kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków Starego Cmentarza Rzymskokatolickiego okazała się rekordową pod względem zebranych pieniędzy. W poniedziałek Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego podsumowało tegoroczną zbiórkę podczas spotkania w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie. Poznaliśmy także zwycięzców konkursu „Mój zielony Piotrków”.
To pozostałość po opactwie norbertynów. Ufundowany przez biskupa płockiego Wita z Chotla w 1179 r., od którego jego imienia pochodzi nazwa miejscowości – Witów.
Kilkadziesiąt starych aut zaparkowało nieopodal parku im. św. Jana Pawła II. To wydarzenie towarzyszące tegorocznym obchodom XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego.