Advertisement

Trwa XXXII kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków

Strefa FM Piątek, 01 listopada 201953395
Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego po raz 32. prowadzi kwestę na rzecz piotrkowskich powązek. Z zebranych pieniędzy odnawiane są nagrobki znajdujące się na Starym Cmentarzu Rzymsko-Katolickim.

Ładuję galerię...

Przy bramach piotrkowskich cmentarzy można spotkać wolontariuszy, którzy zbierają pieniądze na renowację nagrobków znajdujących się na starym cmentarzu, potocznie nazywanym piotrkowskimi powązkami. Piotrkowianie bardzo chętnie wspierają kwestę i nie przechodzą obojętnie obok puszek. - Bardzo dziękujemy osobom, które przyczyniają się do odnawiania zabytkowych nagrobków, zmiany wizerunku starego cmentarza oraz dbałość o dziedzictwo kulturowe. Każdy grosz jest ważny, liczy się zaangażowanie. Ilość zebranych pieniędzy z roku na rok jest coraz większa, wierzymy, że i w tym roku tak będzie. Jest szansa, że tegoroczna kwesta będzie rekordowa - mówi Krzysztof Chojniak, prezydent Piotrkowa, który również w tym roku zbierał datki na odnawianie zabytkowych nagrobków. - Jestem mile zaskoczony, że przez tak krótki czas puszka zapełniła się niezwykle szybko. Bardzo cieszy hojność osób odwiedzających piotrkowskie cmentarze - dodaje Henryk Michalski, dyrektor I LO w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)01.11.2019 16:13

Kości powininne dawać z tacy na odnowę nagrobków a nie may i po problemie

56


gość ~gość (Gość)02.11.2019 16:12

Głupie niech dają ja nigdy nigdy nie dam to co nieraz widziałam to nie dam

22


gość ~gość (Gość)01.11.2019 18:29

A gdzie zdjęcie Pindżota?

100


gość ~gość (Gość)01.11.2019 16:55

Po wyborach to stewardesa nie kwestowała

90


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat