Już po raz 52. ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przejdzie Męski Publiczny Różaniec. Wydarzenie odbędzie się w dniu 1 lipca 2023 r., czyli tradycyjnie w pierwszą sobotę miesiąca.
W Barkowicach Mokrych podpisano porozumienie, na mocy którego nad Zalewem Sulejowskim pojawią się ponadnormatywne patrole policji oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Do naszej redakcji dotarły informacje, że w Piotrkowie może pojawić się problem z leczeniem neurologicznym. W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie prawie wszyscy lekarze pracujący na oddziale neurologii złożyli wypowiedzenia. Co dalej?
Politycy Prawa i Sprawiedliwości oraz innych ugrupowań Zjednoczonej Prawicy wyrazili swoje obawy związane z polityką klimatyczną Unii Europejskiej oraz programem opozycji, które - według nich - zagrażają suwerenności polskiej energetyki oraz niepodległości Polski. Podczas konferencji prasowej w piotrkowskim biurze poselskim PiS mówiono m.in. o Kopalni Bełchatów, kopalni odkrywkowej w Turowie i polityce samorządów, dążącej do harmonijnego rozwoju regionów.
Rada Powiatu Piotrkowskiego udzieliła Zarządowi Powiatu wotum zaufania oraz absolutorium za 2022 rok. Głosowanie w tej sprawie odbyło się podczas Sesji Rady Powiatu.
Do najbliższej środy zamknięty będzie przejazd kolejowo-drogowy na ulicy Słowackiego w Piotrkowie. Ma to związek z zaplanowanym remontem.
Noc świętojańska to przede wszystkim puszczanie wianków z nurtem rzeki, rozpalanie ognisk, tańce oraz śpiewy. Żadnego z tych elementów nie zabrakło podczas sulejowskich obchodów wigilii św. Jana. Na terenie „polanki” bawili się starsi i młodsi mieszkańcy kultywujący tę tradycję.
Konferencję prasową w sprawie podsumowania kadencji oraz spraw bieżących w polskiej polityce zorganizowała w niedzielę Anita Sowińska, posłanka Lewicy z okręgu piotrkowskiego.
Szczodrak krokoszowaty należy do wieloletnich bylin z rodziny astrowatych, które występują na terenie dzisiejszej Rosji, Mongolii i Kazachstanu. Wspomniana roślina wykształciła mechanizmy przystosowawcze, dzięki którym przetrwała, mimo narażenia na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Można ją spotkać wysoko w górach. Szczodrak krokoszowaty zaadaptował się do warunków panujących w tym wymagającym środowisku. Wykształcił związki chemiczne, które zapewniły mu przetrwanie. Dziś wykorzystuje się je u ludzi, aby podnieść wytrzymałość ich organizmu i wspomóc ich w walce ze stresem. Kto powinien zwrócić uwagę na leuzę krokoszowatą?
Ten weekend będzie dla Sulejowa niezwykle bogaty w wydarzenia. Pierwszy weekend wakacji będzie bowiem obfitował w wydarzenia kulturalne, ale i sportowe.