Powołanie nowej spółki wodnej ze stuprocentowym udziałem gminy, która miałaby zarządzać majątkiem oczyszczalni po jej modernizacji wisi na włosku. Radni Prawicy Razem podczas konferencji prasowej opowiedzieli się za jej powołaniem, ale ich głosy mogą nie wystarczyć.
Jeśli radni nie zdecydują, by powołać do życia spółkę wodno-kanalizacyjną ze 100-procentowym udziałem miasta, Piotrków straci ponad 160 mln zł, które Unia Europejska ma dołożyć do przebudowy oczyszczalni ścieków - przestrzegają radni miejscy Prawicy Razem. Wczoraj zorganizowali specjalną konferencję, na której przekonywali do konieczności utworzenia miejskiej spółki. Projekty uchwał w tej sprawie trafią pod głosowanie na jutrzejszej sesji rady miasta.
Nowa siedziba piotrkowskiej biblioteki kosztować ma o 5 mln zł mniej niż zakładano jesienią ubiegłego roku. Wciąż jednak nie wiadomo, czy i kiedy biblioteka powstanie. Miasto liczy na unijną dotację, tymczasem konkursu, na który miał trafić miejski projekt, być może w tym roku nie będzie.
Służby prawne wojewody łódzkiego nie dopatrzyły się naruszenia prawa przy podejmowaniu uchwały o sprzedaży budynku przy ul. Dmowskiego. Uchwałę zaskarżyli radni lewicy.
Piotrkowianie, mieszkający w sąsiedztwie parku im. ks. Poniatowskiego, protestują. Obawiają się, że kawiarenka, która ma powstać w miejscu dawnego szaletu miejskiego, może okazać się hałaśliwym pubem lub domem weselnym. A na taki lokal pod swoimi oknami nie chcą się zgodzić. Szkopuł w tym, że działkę już wydzierżawiono na 20 lat. Tak zadecydowała Rada Miasta.
Petenci odwiedzający Urząd Pracy w Bełchatowie z niedowierzaniem kręcą głowami. Powody? Przeciekający dach, sypiący się na głowy tynk odpadający z sufitu, zamknięte toalety. Podczas odwilży lub deszczu na korytarzu ostatniego piętra trzeba się przedzierać slalomem pomiędzy ustawionymi wiaderkami. Wszystko dlatego, że nie wiadomo kto ma dokonać remontu.
Piotrków sportem stoi. Rokrocznie miasto wspiera finansowo piotrkowskie kluby sportowe, niektóre bardziej, inne mniej. Od 2009 roku zmieniły się zasady przyznawania dotacji na rozwój sportu. Co to oznacza dla zarządów klubów? Podobno kłopoty i trudności. - Piotrków jest bardzo mocny, jeśli chodzi o sport, i trzeba przyznać, że na sport dużo pieniędzy się w naszym mieście przeznacza, bo warto. Warto w to inwestować, zresztą są tego wyniki – mówi Piotr Stępień, dyrektor AKS.
Ciężkie będzie życie kierowców podróżujących drogami województwa łódzkiego. Jak nie trafią na korki w samej Łodzi, to na objazd pod Bełchatowem, Sieradzem lub Wieluniem. Ale takich miejsc, gdzie częściej będą stać niż jechać, będzie zdecydowanie więcej. Przedstawiamy mapę rozbudowy oraz remontów dróg krajowych i wojewódzkich, które już są wykonywane lub wkrótce się rozpoczną.
Grupa radnych Platformy Obywatelskiej i klubu Lewica w radzie miasta wystąpiła o uchylenie uchwały o sprzedaży budynku przy ulicy Dmowskiego 38, o przejęcie którego starała się dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie.
Prawie milion złotych rocznie wydajemy na działalność związaną z przeciwdziałaniem problemom alkoholizmu i narkomanii. Tyle kosztuje nas każdego roku funkcjonowanie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Czy działalność Komisji jest potrzebna i przynosi jakiekolwiek efekty?