Ciężkie będzie życie kierowców podróżujących drogami województwa łódzkiego. Jak nie trafią na korki w samej Łodzi, to na objazd pod Bełchatowem, Sieradzem lub Wieluniem. Ale takich miejsc, gdzie częściej będą stać niż jechać, będzie zdecydowanie więcej. Przedstawiamy mapę rozbudowy oraz remontów dróg krajowych i wojewódzkich, które już są wykonywane lub wkrótce się rozpoczną.
Grupa radnych Platformy Obywatelskiej i klubu Lewica w radzie miasta wystąpiła o uchylenie uchwały o sprzedaży budynku przy ulicy Dmowskiego 38, o przejęcie którego starała się dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie.
Prawie milion złotych rocznie wydajemy na działalność związaną z przeciwdziałaniem problemom alkoholizmu i narkomanii. Tyle kosztuje nas każdego roku funkcjonowanie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Czy działalność Komisji jest potrzebna i przynosi jakiekolwiek efekty?
Spółka wprowadziła w życie taryfy zatwierdzone przez Urząd Regulacji Energetyki. Biuro prasowe prezydenta Piotrkowa informowało, że istnieje taka ewentualność, że jeśli Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej wprowadzi podwyżki za dostarczanie energii cieplnej wówczas nastąpi wypowiedzenie umowy.
Jeszcze dwa lata temu byliśmy zadłużeni na 92 mln zł, w 2008 roku – już na 113 mln. Z kolei planowane zadłużenie miasta na 2009 rok to aż 131 mln zł.
Czy Rada Miasta w Piotrkowie złamała prawo, podejmując uchwałę w sprawie sprzedaży w przetargu budynku przy ul. Dmowskiego? O przekazanie obiektu bezskutecznie zabiegała dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.
Co robi polityk, gdy zostaje mianowany wiceprezydentem odpowiedzialnym m.in. za usługi komunalne? Przenosi śmietnik spod swojego bloku pod bloki sąsiadów, zabierając dzieciom skwer do gry w piłkę. Przynajmniej w Piotrkowie Trybunalskim - doniosła Gazeta Wyborcza, dodatek łódzki.
Po wielu perturbacjach wyjaśniła się sprawa piotrkowskiego Orlika. Boisko wielofunkcyjne ma powstać jeszcze w tym roku przy ulicy Wysokiej na terenie Gimnazjum Nr 3 przy ul. Wysokiej 28/38.
Samorządy w woj. łódzkim zaciskają pasa. Władze gmin obawiają się, że spowolnienie gospodarcze przełoży się na niższe wpływy z podatków, które trafiają do gminnych budżetów. W łęczyckim magistracie na jedną wydaną złotówkę patrzą kilka razy. Jak mówi sekretarz miasta Wojciech Czaplij, wciąż monitorowane są billingi rozmów telefonicznych, wstrzymano remont budynku, a wydatki na kupno nowego sprzętu komputerowego i modernizację stanowisk pracy obcięto o blisko 90 proc.
Takie rozwiązanie jest prawdopodobne. Jeśli negocjacje związane ze zmianą dwóch zapisów w umowie na dzierżawę majątku wodno-kanalizacyjnego nie przyniosą oczekiwanych rezultatów prezes spółki nie wyklucza dochodzenia swoich praw na drodze sądowej.