Działają społecznie, organizują ponad 100 imprez rocznie. Dzięki Miejskiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Piotrkowie kilkuset uczniów wystartowało w zawodach sportowych. Stowarzyszenie mogłoby robić więcej, ale brakuje pieniędzy.
Jeden procent budżetu miasta wydany zgodnie z wolą mieszkańców... Taka idea zrodziłą się w sąsiednim Radomsku. Czy takie rozwiązanie ma szansę zafunkcjonować w Piotrkowie Trybunalskim?
W Urzędzie Miejskim w Sulejowie burmistrz Stanisław Baryła i komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie st. bryg. inż. Włodzimierz Kapiec ustalili warunki oraz podpisali porozumienie o wsparciu finansowym na realizację statutowych zadań wykonywanych przez jednostkę PSP.
“W rozmowach, jakie prowadzę z mieszkańcami w ramach POM-u (powolny obchód miasta – przyp. red.), zwrócono się do mnie z pytaniem, dlaczego niektóre obiekty kultu religijnego są podświetlane specjalnymi lampami umieszczanymi w różnych miejscach na słupach oświetlenia ulicznego?” To fragment pisma, jakie piotrkowski radny Jan Dziemdziora złożył do Urzędu Miasta. Postanowiliśmy zapytać i my, ale o odpowiedzi bardzo trudno...
Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Kultury i Kultury Fizycznej radni i przedstawiciele piotrkowskich klubów sportowych rozmawiali na temat wydatkowania środków finansowych na lokalny sport.
Prace nad trzecim Orlikiem (przy Szkole Podstawowej nr 12) w Piotrkowie dobiegają końca. Budowa kompleksu boisk prawdopodobnie zakończy się z miesięcznym wyprzedzeniem.
- Obciążyliśmy hipoteki sześciu szkół i budynków Ośrodka Sportu i Rekreacji, aby uzyskać nie kredyt, a bardzo korzystnie oprocentowaną pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którą przeznaczymy na modernizację oczyszczalni ścieków, czyli jedną z najważniejszych inwestycji w historii miasta - powiedział prezydent Krzysztof Chojniak, gość wtorkowego „O tym się mówi”.
- Ostatnie doniesienia prasowe mówiące, o tym, że władze Piotrkowa obciążyły hipoteki sześciu szkół oraz obiekty OSiR-u, po ty, by dostać kolejny kredyt, który miałby pomóc w spłacie zadłużenia miasta, są wyjątkowo niepokojące. Rządzący powinni się do nich ustosunkować - powiedziała w ostatnim programie Strefy FM „O tym się mówi” posłanka na Sejm z ramienia PO, Elżbieta Radziszewska.
Rolnicza i Spacerowa doczekają się zaktualizowanej dokumentacji projektowej. Zadanie to zostało wprowadzone do budżetu miasta na ten rok podczas ostatniej sesji. - To pozwoli na przygotowanie projektu budowlanego - mówi Małgorzata Majczyna - dyrektor Biura Inwestycji i Remontów w piotrkowskim magistracie.
W ubiegłym tygodniu piotrkowscy radni obradowali po raz pierwszy po wakacyjnej przerwie. Przegłosowano m.in. zmiany w budżecie miasta, wśród nich przeznaczenie ponad 52 tysięcy zł na remont dachu noclegowni dla bezdomnych.