Nowym rektorem uczelni mającej w Piotrkowie swoją filię został prof. dr hab. n. med. Stanisław Głuszek, dotychczas pełniący na uczelni funkcję prorektora do spraw medycznych. Swój głos oddało na niego 58 elektorów. Rektora wybrano dopiero w drugiej turze.
W 2019 r. wystawiono 717 tys. mandatów w wyniku zarejestrowania przez fotoradary naruszeń przepisów ruchu drogowego, To o 285 tys. więcej niż w 2018 r. W ubiegłym roku rekordzista przekroczył dopuszczalną prędkość o 149 km/h.
Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowiskowe będą mogli je rozpocząć lub kontynuować w przypadku, gdy byli zmuszeni przerwać leczenie z powodu epidemii.
Tegoroczna edycja Małego Konkursu Recytatorskiego będzie miała formułę online. Miejski Ośrodek Kultury w Piotrkowie na zgłoszenia młodych uczestników czeka do piątku, 5 czerwca. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się tydzień później, 12 czerwca.
Na wodach Zalewu Sulejowskiego rozpoczęła się intensywna nauka. Kandydaci na żeglarzy i sterników biorą udział w kursach na patenty żeglarskie i motorowodne.
Kilka minut po godzinie 12:00 na skrzyżowaniu w Gorzkowicach kierujący samochodem osobowym nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nastolatkowi jadącemu motorowerem i doprowadził do zderzenia.
Piotrkowianie zrzeszeni w łódzkiej stajni Mustang Klub Polska spotkali się w Garage 313, by omówić plany na nadchodzący sezon. Podkreślali, że pomimo epidemii i odwołania największych imprez motoryzacyjnych w całym kraju, nie tracą nadziei i planują organizację zlotu w naszym regionie jeszcze tego lata, oczywiście jeśli przepisy na to pozwolą.
Amatorzy sportów ekstremalnych będą mogli dostarczyć sobie wkrótce adrenaliny na pumptracku, czyli torze do wyczynowej jazdy na rowerze. Całość powstanie w Barkowicach w pobliżu już istniejącego tam boiska.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie wzbogacił się o trzy nowe respiratory. Urządzenia kupiło miasto. Jest to kolejne wsparcie tej lecznicy przez magistrat. Wcześniej lekarze marszałkowskiego szpitala otrzymali środki ochrony osobistej.
W Polsce w XX wieku dwukrotnie powoływano specjalne struktury - instytucje, których zadaniem było zwalczanie szczególnie groźnych epidemii. Działały one w latach 1919-1923 i 1944-1945. Każdorazowo nosiły nazwę – Naczelny Nadzwyczajny Komisariat do Walki z Epidemiami (dalej NNK).