Od 12 marca zawieszone zostają wszystkie zajęcia w piotrkowskiej Filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego! To decyzja ministra nauki i szkolnictwa wyższego. W tej sprawie ukazało się także zarządzenie rektora określające zasady działania uczelni w najbliższym czasie.
Strażacy będą mogli bardzo precyzyjnie namierzać osoby zgłaszające im prośbę o interwencje. To dzięki nowej aplikacji, jaką dysponują od około miesiąca. Aby lokalizacja zgłaszającego została dokładnie wyznaczona, będzie musiał on zgodzić się na współpracę z dyspozytorem.
Ponad 600 osób wzięło udział w kolejnej edycji Biegu Tropem Wilczym. Miłośnicy aktywności fizycznej wystartowali spod ronda Żołnierzy Wyklętych bo to właśnie ich pamięć chcieli tego dnia uczcić.
Msza święta, złożenie kwiatów i Bieg Tropem Wilczym – tak Piotrków Trybunalski uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych. Uroczystości odbędą się w niedzielę, 1 marca.
Pracownicy Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na promocję książki dr. Tomasza Andrzeja Nowaka "Nekrologi piotrkowskiego Tygodnia 1873-1906". Wydawnictwo zainteresuje nie tylko miłośników przeszłości trybunalskiego grodu. Może okazać się też pomocna osobom z terenów dawnej guberni piotrkowskiej. Nekrologi pozostają wciąż źródłem informacji w badaniach genealogicznych i biografistyce zarówno dla zawodowych badaczy historii, jak też regionalistów, przewodników turystycznych i miłośników przeszłości.
Setne urodziny świętował 15 lutego 2020 r. podporucznik Józef Migasiński z Woli Krzysztoporskiej, uczestnik walk partyzanckich na Wileńszczyźnie, członek AK, a później żołnierz Wojska Polskiego. Gratulacje i życzenia z tej okazji złożyli panu Józefowi m.in. wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, pracownicy USC, przedstawiciele KRUS i wojewody łódzkiego oraz członkowie rodziny.
Uniwersytet Jana Kochanowskiego Filia w Piotrkowie zaprasza na kolejny otwarty wykład w ramach cyklu "Grodzkie Spotkania z Historią". Tematyką spotkania będą święci i święta.
Prawie 500 łódzkich Terytorialsów szkoliło się 15 i 16 lutego w Tomaszowie Mazowieckim, a także w Zgierzu i Sieradzu. Pod względem liczby uczestniczących było to największe szkolenie rotacyjne żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”.
Ta historia z jednej strony mogłaby być scenariuszem filmowego melodramatu, z drugiej przypomina dzieje Romea i Julii, nic więc dziwnego, że zainteresował się nią i opisał w jednym ze swych numerów sensacyjny tygodnik „Tajny Detektyw” (nr 38/1933).
Wystawę zatytułowaną „Marynarka Wojenna w stuleciu odrodzonej Rzeczypospolitej”, można oglądać w murach piotrkowskiego Zamku Królewskiego do końca kwietnia 2020 roku.